Oczekiwane zwycięstwo

W IV kolejce ligowych zmagań, tarnowskie Jaskółki zmierzyły się na wyjeździe z drużyną ŁKS Łagów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Biało-Niebieskich 5:3.

Przed pierwszym gwizdkiem niewielu wierzyło, że tarnowianie są w stanie wywalczyć zwycięstwo na tak trudnym terenie z doświadczonym rywalem, który jak dotąd nie przegrał żadnego meczu. Tarnowskie Jaskółki zmierzyły się na wyjeździe z drużyną ŁKS Łagów. Podopieczni trenera Radosława Jacka wybiegli na murawę mocno zmobilizowani. Wynik spotkania w 5 minucie otworzył Marcin Sierczyński, który po asyście Michała Miłkowskiego pewnie umieścił piłkę w bramce Łagowa. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, już 10 minut później ŁKS doprowadził do wyrównania. W 43 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał zawodnik gospodarzy A. Mydlarz i drużyna ze świętokrzyskiego musiała grać w osłabieniu już do końca spotkania. Do szatni na przerwę piłkarze obu ekip schodzili z remisem 1:1. Druga połowa to grad goli i szybkie kontry oraz bramki dla Jaskółek, które zdobywali  A.Biały, S.Jacak i K. Nytko. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Biało-Niebieskich 5:3. - Ważne 3 punkty wracają z nami do Tarnowa. Cieszę się ze zwycięstwa i strzelonej bramki. Mecz dostarczył kibicom dużej ilości emocji i do końca trzymał w napięciu. Dziękujemy za doping naszym kibicom! - powiedział po spotkaniu Sebastian Jacak. - Bardzo ciężkie spotkanie za nami z wymagającym rywalem, który jest na fali wznoszącej. Sporo zdrowia zawodnicy zostawili dzisiaj na boisku, ale zdecydowanie zasłużyliśmy na komplet punktów. Kluczem do zwycięstwa zdecydowanie była dobra gra zespołu w fazie ataku. Uważam, że dobrze radziliśmy sobie w ataku pozycyjnym, a cierpliwość w budowaniu akcji pozwoliła stworzyć przestrzeń między liniami co dobrze potrafiliśmy wykorzystać. Zdecydowanie martwi mnie fakt, że nie potrafimy w pełni kontrolować wydarzeń boiskowych, przez co doprowadziliśmy do nerwowej końcówki - podsumował trener Radosław Jacek.

ŁKS Łagów  - ZKS Unia Tarnów 3:5