Wicemistrzynie lepsze

W drugiej kolejce spotkań kobiecej ekstraligi piłki nożnej, Tarnovia zmierzyła się na boisku w Woli Rzędzińskiej z zespołem UKS SMS Łódź. Tarnowianki nie dały rady wicemistrzyniom Polski i przegrały mecz 0:4.

Wicemistrzynie Polski okazały się zbyt wymagającym przeciwnikiem dla piłkarek Tarnovii. W drugiej kolejce spotkań kobiecej ekstraligi piłki nożnej, drużyna z Tarnowa przegrała na boisku w Woli Rzędzińskiej z  UKS SMS Łódź  0:4. Już w 4 minucie meczu Klaudia Jedlińska, po akcji prawą stroną boiska, wycofała piłkę na 7 metr, a  Anna Rędzia nie miała problemu z pokonaniem Magdaleny Syrek. Trzy minuty później nastąpiła zamiana ról. Z lewej strony zagrała Anna Rędzia, a Klaudia Jedlińska dopełniła jedynie formalności i zespół z Łodzi prowadził 2-0. Wynik do przerwy ustalony został w 30 minucie, gdy Gabriela Gębica sfaulowała w polu karnym Annę Rędzię, a „jedenastkę” pewnie wykorzystała Gabriela Grzybowska. Po zmianie stron gra miała bardziej wyrównany charakter i wydawało się, że mecz zakończy się trzybramkową wygraną przyjezdnych. W doliczonym czasie gry (90+1 min), Gabriela Grzybowska zagrała jednak do Klaudii Jedlińskiej, a ta uderzeniem z 7 metra ustaliła wynik spotkania.

Tarnovia: Magdalena SyrekGabriela Gębica, Aniela Drwal, Paulina Wałaszek (80 Aleksandra Skrzyniarz), Julia Szostak, Klaudia Kubaszek, Gabriela Krawczyk (78 Zofia Porada), Katarzyna Trytek, Kornelia Dudziak (46 Aleksandra Pleban), Agnieszka Derus (73 Natalia Wzorek), Katarzyna Białoszewska.