Nowe stare rondo

 Rondo u zbiegu ulic Starodąbrowskiej i Słonecznej w Tarnowie, wybudowane kiedyś jako tymczasowe, będzie modernizowane. Poprawione zostaną przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe, pojawi się sporo zieleni. W efekcie ma być bezpieczniejsze, wygodniejsze i bardziej estetyczne.

 

W Tarnowie rondo u zbiegu ulic Starodąbrowskiej i Słonecznej będzie bezpieczniejsze wygodniejsze i bardziej zielone. Zakres prac planowanych na rondzie obejmować będzie głównie przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe, od których wyprowadzone zostaną ścieżki rowerowe. Prace prowadzone będą również na pasach dzielących i chodnikach.
- Nie będziemy jednak zmieniać geometrii ronda – mówi Artur Michałek dyrektor ZDiK. – Chcemy podnieść komfort korzystającym z niego kierowcom samochodów, rowerzystom i pieszym, zwłaszcza osobom z niepełnosprawnościami. Usuniemy bariery architektoniczne, by zapewnić warunki do sprawnego i bezpiecznego poruszania się wszystkim uczestnikom ruchu. Poprawiona będzie również czytelność i rozpoznawalność rozwiązań zastosowanych na skrzyżowaniu.
Efektem prac będzie również wyznaczenie enklaw zieleni, które pojawią się zarówno na wyspie ronda, jak też na pasach rozdzielających jezdnie. W miejscach, gdzie utwardzona betonem powierzchnia nie jest wykorzystywana przez uczestników ruchu, powstaną rabaty i klomby z roślinnością.

27.08.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |