Pasy górą

W derbowym spotkaniu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Bruk-Bet Termalica przegrała z Cracovią 1:2. Niecieczanie zajmują po pięciu kolejkach 17 miejsce w tabeli. Kolejny mecz rozegrają na wyjeździe z Wartą Poznań

Podopieczni trenera Probierza pokonali w Niecieczy Termalikę 2:1 i opuścili tym samym strefę spadkową.

Pierwsza połowa meczu, mimo kilku dobrych sytuacji, nie przyniosła gola. Te padły dopiero w drugiej połowie, bo po przerwie obie drużyny ostro ruszyły do ataku. Cracovia brylowała w rzutach rożnych i strzałach Mateja Rodina, Termalica próbowała mocnych uderzeń  z dystansu. Jako pierwsi skuteczniejsi okazali się goście, gdy po znakomitym dośrodkowaniu Kamila Pestki, do siatki trafił kompletnie niepilnowany Pelle van Amersfoort. Holender stał się bohaterem spotkania już kilka minut później, strzelając drugą, bliźniaczo podobną do pierwszej bramkę. Niecieczanie nie byli w stanie poradzić sobie z pewniejszą grą Cracovii, ale wreszcie na strzał zdecydował się wprowadzony zaledwie minutę wcześniej Patryk Czarnowski. Lot piłki kompletnie zaskoczył słowackiego bramkarza Lukasa Hrosso i niecieczanie wrócili do walki o punkty. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:2.

Bruk-Bet Termalica – Cracovia 1:2 (0:0)

Bramki: Czarnowski (78 min.) - van Amersfoort 2 (56 I 68 min.)

Żółte kartki: Gergel (45 min), Grzybek (59) – Michal Siplak (44), Lukáš Hroššo (64), Matej Rodin (90).

Bruk-Bet Termalica: Loska – Hlousek, Tekijaski, Putiwcew, Grzybek (77 min. Bonecki), Stefanik, Radwański, Hubinek (77 min. Czarnowski), Gergel (65 min. Zeman), Orzechowski (65 min. Terpiłowski), Mesanović (65 min. Modelski)

Sędziował: Ł. Kuźma (Białystok), widzów: 3582