Najlepsi wśród sołtysów

 Mieczysław Kapałka - sołtys Ciężkowic został uznany Najlepszym Sołtysem Powiatu Tarnowskiego 2020. Tytuł wręczono mu podczas spotkania z sołtysami, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie i Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Tarnowskiej w dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.


Zwykle najbardziej zasłużonych i oddanych swej pracy sołtysów nagradzano podczas dożynek powiatowych, ale w tym roku - podobnie jak w poprzednim - postanowiono ich jeszcze nie organizować ze względu na pandemię koronawirusa. Zdecydowano jednak o kontynuowaniu konkursu na najlepszego sołtysa powiatu tarnowskiego. Starostwo Powiatowe w Tarnowie i Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Tarnowskiej zorganizowało więc spotkanie z sołtysami, które odbyło się w dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. - Nie chcieliśmy, aby przerwa trwała zbyt długo i stąd spotkanie. Trzeba doceniać zaangażowanie sołtysów, bo ta funkcja to wielkie zobowiązanie, to wielka odpowiedzialność – mówi starosta Roman Łucarz.
Tytuł Najlepszego Sołtysa Powiatu Tarnowskiego 2020 przypadł sołtysowi Ciężkowic Mieczysławowi Kapałce, który funkcję pełni od 26 lat. Ponadto za pracę w ubiegłym roku wyróżniono sołtysów: Elżbieta Knapik (gmina Gromnik), Monika Tomala (gmina Lisia Góra), Zofia Gromba (gmina Pleśna), Adam Radomski (gmina Radłów), Tomasz Tulik (gmina Ryglice), Marian Kawa (gmina Rzepiennik Strzyżewski), Stanisław Barnaś (gmina Skrzyszów), Agnieszka Rąpała-Pawluś (gmina Szerzyny), Mieczysław Nytko (gmina Tarnów), Edward Tarczoń (gmina Wierzchosławice), Urszula Kogut (gmina Wietrzychowice), Monika Bieniaś (gmina Wojnicz), Józefa Dudek (gmina Zakliczyn) i Wiesław Kochańczyk (gmina Żabno). Symbolicznie podziękowano również osobom, które kiedyś przez wiele lat pełniły funkcję sołtysa – Tadeuszowi Kurkowi (gmina Wojnicz), Julianowi Pawłowiczowi (gmina Ryglice) i Andrzejowi Florkowi (gmina Żabno).

02.09.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |