Uśmiechnij się

 Twarze osób z całego świata uśmiechają się do tarnowian z ogrodzenia Parku Strzeleckiego. To plenerowa wystawa fotografii Elżbiety Dzikowskiej, podróżniczki, która od lat przemierza różne kontynenty. Wystawę będzie można oglądać do 13 października.

 

Uśmiechy z całego świata zawitały do Tarnowa. Plenerowa wystawa fotografii Elżbiety Dzikowskiej, cenionej podróżniczki, która od lat przemierza różne kontynenty, zawisła na ogrodzeniu Parku Strzeleckiego. - Sztuka fotograficzna naszej znanej podróżniczki skłania do przemyśleń nad wieloma problemami, które nurtują świat, nad wielokulturowością naszego globu, jego różnorodnością, szacunkiem dla innych od nas ludzi – mówi Joanna Szefer, historyk sztuki i kurator wystawy. Spotkanie z fotografią Elżbiety Dzikowskiej w pozytywny sposób ukazuje świat i niesie wrażliwość kulturową, tolerancję i pokój.

Organizatorem wystawy jest Biuro Promocji i Współpracy Zagranicznej UMT, które nieprzypadkowo wybrało termin ekspozycji w Tarnowie  - 1 października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu i z tej okazji chcielibyśmy, aby ta zdolność uśmiechania się była pozytywnie „zaraźliwa” i udzielała się naszym mieszkańcom w coraz krótsze jesienne dni. Uśmiech to wielka siła – mówi Maria Zawada-Bilik.

Wystawa będzie czynna do 13 października. Można ją zobaczyć na północnej stronie ogrodzenia Parku Strzeleckiego, od strony ulicy Romanowicza.

 

24.09.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |