Porażka Unii

 Zawodnicy Unii Tarnów rozegrali wyjazdowe spotkanie z drużyną MKS Czarni Połaniec w ramach X kolejki zmagań w III lidze. Mecz zakończył się zwycięstwem MKS 2:1. Unia po 10 spotkaniach zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem 13 punktów. Następny mecz tarnowianie rozegrają u siebie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

 

W ramach X kolejki zmagań w III lidze Unia Tarnów rozegrała wyjazdowe spotkanie z MKS Czarni Połaniec. Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła rozstrzygnięcia meczu. W 16 minucie bramce gospodarzy zagroził co prawda Dawid Sojda, jednak piłka odbiła się od poprzeczki. Druga połowa, za sprawą Artura Białego, szczęśliwie rozpoczęła się dla Jaskółek i tarnowianie objęli w 61 minucie jednobramkowe prowadzenie. Kilka minut później do remisu doprowadził Adrian Gębalski, który piłkę w bramce gości umieścił jeszcze raz w 84 minucie, zapewniając Czarnym Połaniec zwycięstwo.

- Niestety dzisiejsza porażka jest najcięższa do zaakceptowania. Prowadząc w meczu na wyjeździe i tworząc sobie sytuację na podwyższenie wyniku po prostu trzeba taki mecz zamknąć i wywieźć trzy punkty. Jeżeli chcemy myśleć o seryjnym zdobywaniu punktów to tego typu spotkania w tak wyrównanej lidze, trzeba rozegrać na dużym wyrachowaniu i koncentracji do ostatniej minuty meczu – podsumował trener Radosław Jacek.

Unia po 10 spotkaniach zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem 13 punktów. Następny mecz tarnowianie rozegrają u siebie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

 

Czarni Połaniec – Unia Tarnów 2:1 (0:0)
Bramki: Gębalski 2 (70 i 84 min.) - Biały (61min.)

Unia: Zając - Węgrzyn, Biały (66 min. Jacak), Orlik, Putin, Sojda (78 min. Wardzała), Kajpust, Matyjewicz, Nytko (78 min. Adamski), Starzyk (66 min. Kieroński)

Sędziował: Michał Ficiński

27.09.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |