Kolejny Oscar dla Tarnowa

 W Warszawie odbyła się uroczysta, doroczna gala wręczenia „Oscarów budowlanych”, czyli nagród „Budowa roku” za zrealizowane w 2020 roku najlepsze inwestycje, przyznawanych przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Tytułem „Budowy roku 2020” – nagrodą I stopnia - uhonorowana została sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, z której uczniowie i tarnowianie mogą korzystać od ponad roku.

 

W tegorocznej edycji „Oscarów budowlanych”, czyli nagród „Budowa roku” za zrealizowane w 2020 roku najlepsze inwestycje,nagrodzonych zostało 45 inwestycji, które jurorzy uznali za szczególnie interesujące osiągnięcia polskiej myśli technicznej, zarówno pod względem nowoczesności rozwiązań technologicznych, jakości wykonania jak i wysokiego poziomu bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. Członkowie sądu konkursowego decydujący o nagrodach, uwagę zwracają również na funkcjonalność oraz najwyższą jakość materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych.
Wśród nagrodzonych inwestycji znalazła się sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, która zdobyła nagrodę I stopnia i tytuł „Budowy roku 2020”.
Nagrodę podczas warszawskiej gali z odebrali prezydent Tarnowa Roman Ciepiela i Jolanta Światłowska, dyrektorka Zespołu Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego.
Nowa sala koncertowa cieszy się dużą popularnością wśród tarnowian, a choć działa niewiele ponad rok - i to w dobie pandemicznych obostrzeń, odbyło się już w niej dziesiątki bardzo udanych koncertów i imprez. Nagrodzona inwestycja to budynek dydaktyczny z salą koncertową i salą gimnastyczno-baletową wraz z łącznikiem z istniejącym budynkiem Domu Perkusisty. W obiekcie są również sale ćwiczeniowe oraz muzyczna biblioteka, czyli fonoteka. Budynek jest przy tym w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażony w system monitoringu, system sygnalizacji pożaru i włamania oraz okablowanie strukturalne.
W sali koncertowej znajduje się 238 miejsc stałych miejsc siedzących, dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych, a w sumie – łącznie z miejscami dostawianymi – występów słuchać może 268 osób. Ogromnym plusem nowej sali jest duża scena, mogąca pomieścić całą orkiestrę oraz – co rzadkość w tego rodzaju salach koncertowych - organy piszczałkowe. Organy na specjalne zamówienie wykonała światowej renomy firma Antona Skrabla ze Słowenii.
Całkowity koszt robót budowlanych wyniósł ponad 22 miliony złotych, całkowity koszt wraz z wyposażeniem zamknął się kwotą około 26 milionów złotych.
To kolejny „Oscar budowlany” dla tarnowskiej inwestycji. W ubiegłym roku w tym samym konkursie Arena Jaskółka Tarnów otrzymała również pierwszą nagrodę i tytuł „Budowy roku 2019”.

28.09.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |