Pierwsza wygrana

W niedzielę rozgrywki ligowe w 1 Lidze Futsalu zainaugurowali zawodnicy Unii Tarnów. Pierwszym rywalem tarnowian była drużyna GKS Tychy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem tarnowian 6:3.

Zwycięstwem 6:3 zainaugurowali rozgrywki ligowe 1 Ligi Futsalu zawodnicy Unii Tarnów.

Pierwsza połowa spotkania z GKS Tychy nie przyniosła rozstrzygnięcia meczu. Wynik spotkania otwarł w 7 minucie Dominik Wardzała, do wyrównania w 20 minucie doprowadził Kołodziejczyk. Do przerwy na tablicy widniał wynik 1:1. Druga połowa przyniosła wiele emocji i sporo dynamiki w grze obu ekip. Do wyniku Jaskółek trzy bramki dorzucił Grzesiak oraz po jednej Przybył i ponownie Wardzała. - Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, a kluczem do zwycięstwa było to, że mieliśmy szeroki wachlarz zmian w składzie - tzw. 3 czwórki. Każdy dał z siebie 100 procent i bardzo chcieliśmy, aby udanie rozpocząć nowy sezon oraz dać kibicom wiele radości ze swojej gry - podsumował spotkanie Dominik Wardzała.

ZKS Unia Tarnów - GKS Futsal Tychy 6:3 (1:1)
Bramki: Wardzała x2, Grzesiak x3, Przybył.

Unia: Wałach, Przybył, Grzesiak, Mroczka, Podobiński, Waryłkiewicz, Jodłowski, Ślęczka, Stańczyk, Adamski, Wardzała, Chudyba, Sojda.

Żółte kartki: Podobiński, Chudyba, Adamski.