Aktorzy z nagrodami

 Podczas 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych, stanowiących jednocześnie finał V i VI Konkursu "Klasyka Żywa", Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprezentował spektakl "Trans - Atlantico". Tomasz Schimscheiner oraz Ireneusz Pastuszak otrzymali indywidualne nagrody aktorskie za kreacje w spektaklu.

 

Tomasz Schimscheiner za rolę Gonzala oraz Ireneusz Pastuszak za rolę majora Tomasza Kobrzyckiego w spektaklu "Trans - Atlantico" tarnowskiego teatru, otrzymali indywidualne nagrody aktorskie. Spektakl w reżyserii Tomasza Gawrona zaprezenowany został podczas 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych, stanowiących jednocześnie finał V i VI Konkursu "Klasyka Żywa". Jury w składzie: Anna Augustynowicz, Elżbieta Baniewicz, Wojciech Solarz, Wanda Świątkowska i Antoni Winch przyznało w sumie 18 nagród. - Serdecznie dziękuję za wyróżnienie, organizatorom, jurorom 45 OKT, jednocześnie dziękuję wszystkim współtwórcom spektaklu Trans - Atlantico, a nade wszystko dziękuję publiczności tarnowskiej i opolskiej, bo dzięki Wam Teatr ma racje bytu. Wasze życzliwe przyjęcie jest motorem i zachętą do dalszej pracy - mówi Ireneusz Pastuszak, aktor tarnowskiego teatru.

O nagrodę główną im. Wojciecha Bogusławskiego walczyły spektakle: „Matka Joanna od Aniołów" w reżyserii Jana Klaty z Nowego Teatru, „Trans - Atlantico" w reżyserii Tomasza Gawrona z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, „Lalka" w reżyserii Wojtka Klemma z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, „Nad Niemnem. Obrazy z czasów pozytywizmu" w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego z Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, „Panny z Wilka" w reżyserii Agnieszki Glińskiej z Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie oraz ten sam tytuł w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, „Baśń o pięknej Parysadzie i Ptaku Bulbulezarze" w reżyserii Jarosława Kiliana również z olsztyńskiego teatru, „Matka" w reżyserii Radka Stępnia z Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, „Krótka rozmowa ze Śmiercią" w reżyserii Marcina Libera z Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie (spektakl wyróżniony wcześniej przez Komisję Artystyczną VI Konkursu „Klasyka Żywa" Nagrodą Specjalną im. Stanisława Hebanowskiego za odkrycie repertuarowe) oraz „Zaczarowana królewna" w reżyserii Michała Derlatki z Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

 

30.09.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |