Derby dla Unii

Za nami III runda Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tarnów. Drużyna Unii Tarnów mierzyła się na wyjeździe z ekipą Tarnovii Tarnów w 47. derbach Tarnowa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Unii 2:0. Podwójnie na listę strzelców wpisał się Artur Biały.

W meczu III rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tarnów , drużyna Unii Tarnów mierzyła się na wyjeździe z ekipą Tarnovii Tarnów. Biało-Niebiescy mogli objąć prowadzenie już w 17 minucie meczu, kiedy po zagraniu Artura Białego Dominik Wardzała wyszedł na sytuację sam na sam z golkiperem gospodarzy. Niestety, piłka trafiła wprost w ręce Leśniaka i w rywalizacji ciągle był bezbramkowy remis.

Do końca  połowy gra przebiegała głównie w środku pola. W 45 minucie dogodną  sytuację do zdobycia bramki mieli gospodarze, ale strzał Króla z pola karnego okazał się niecelny i piłka przeleciała nad poprzeczką bramki bronionej przez Kamila Nowaka.

W trakcie drugiej połowy rywalizacja była kilkukrotnie przerywana za sprawą środków pirotechnicznych, które trafiały na boisko i ograniczały widoczność.

W 72 minucie  Dawid Sojda dośrodkował do Artura Białego, który celnie trafił w bramkę gospodarzy, otwierając wynik spotkania.

Druga bramka dla Biało-Niebieskich padła w 92 minucie spotkania, kiedy zamieszanie w polu karnym Tarnovii pewnie wykorzystał Artur Biały. Tarnovia musiała dokończyć mecz w osłabieniu, ponieważ  w 91 minucie Tomasz Galas otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę.

- Dzisiejsze spotkanie mocno pod naszą kontrolą. Pomimo, że derby rządzą się swoimi prawami i w takich spotkaniach czasami jest zatarta różnica umiejętności, to jako zespół stanęliśmy na wysokości zadania i zdecydowanie zdominowaliśmy przeciwnika pod każdym względem. Możemy mieć pretensje, że pomimo wielu sytuacji do zdobycia bramki kończymy to spotkanie tylko dwubramkowym zwycięstwem" - podsumował derbową rywalizację trener Radosław Jacek.

Tarnovia - Unia Tarnów 0:2 (0:0)
Bramki: Biały 2 (72 i 90+2 min.)

Żółte kartki: Gucwa, Tokarczyk, Noga, Galas, SzotKieroński, Kajpust, Nytko, Sojda, czerwona kartka: Galas

Tarnovia: LeśniakBury (61 min. Szot), Kaczyk, Gucwa (46 min. Ptak), Noga, Król (80 min. Kozdrój), Ogorzały, Wilk, Kucharczyk (90+5 min. Plebanek), Tokarczyk (64 min. Bigas), Galas

Unia: NowakWęgrzyn, Kokoszka (46 min. Kajpust), Suchowski, Jacak, Ostrowski (74 min. Putin), Kieroński (46 min. Orlik), Wardzała (46 min. Sojda), Adamski, Biały, Nytko (86 min. Matyjewicz)

Sędziował: S. Wiśniowski (Tarnów).