Pewna wygrana Unii

Za nami XII kolejka zmagań w trzeciej lidze. Piłkarze Unii Tarnów zmierzyli się na wyjeździe z drużyną Wólczanki Wólka Pełkińska. Podopieczni trenera Radosława Jacka odnieśli zwycięstwo nad swoimi rywalami, pokonując Wólczankę 3:0. Po tym zwycięstwie Unia zajmuje siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Kolejny mecz tarnowianie zagrają na własnym boisku z Wisłoką Dębica.

Wynik spotkania w 35 minucie meczu otwarł Artur Biały, dzięki czemu do szatni na przerwę Biało-Niebiescy schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Już na początku drugiej połowy na 2:0 podwyższył Gabriel Kieroński. - Bardzo cieszymy się z tak pewnej wygranej, bo taki cel założyliśmy sobie przed meczem i go zrealizowaliśmy. Na zwycięstwo pracowała cała drużyna. Trzeba podkreślić dobrą postawę w obronie, ponieważ w końcu zagraliśmy na zero z tyłu. Mam nadzieję, że to wysokie zwycięstwo nas mocno podbuduje i za tydzień również sięgniemy po trzy punkty – dodał Gabriel Kieroński.

O ostatecznym wymiarze wygranej zadecydował gol Maksymiliana Starzyka w doliczonym czasie gry. - Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu co przełożyło się na wysoką wygraną oraz upragnione, drugie czyste konto w tym sezonie. Cieszy mnie dobry występ z mojej strony oraz strzelona bramka w końcówce meczu – powiedział po wygranej Maksymilian Starzyk.

Zadowolenia z postawy swoich piłkarzy nie krył również szkoleniowiec Unii. - Bardzo cieszymy się z trzech punktów i realizacji planu w 100 procentach. Dzisiaj widziałem zespół, który mocno walczy o swoje małe cele na to spotkanie. Dobra kontrola meczu mojej drużyny, poprzez dobre stosowanie pressingu w obronie wysokiej. Osobiście jestem zadowolony, bo widzę postęp zespołu w fazie przejścia z ataku do obrony, poprzez dobrą, szybką reakcję i ewentualne zejście pod piłkę dużej ilości zawodników. Mimo kiepskiego boiska pokazaliśmy dzisiaj dużo atutów w fazie ataku, co niewątpliwie cechuje nas w większości spotkań” – powiedział po meczu trener Radosław Jacek.

Po tym zwycięstwie Unia zajmuje siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Kolejny mecz tarnowianie zagrają na własnym boisku z Wisłoką Dębica.

Wólczanka Wólka Pełkińska – Unia Tarnów  0:3 (0:1)
Bramki: Biały (35 min.), Kieroński (51 min.), Starzyk (92 min.)

Żółta kartka: Węgrzyn

Unia: ZającWęgrzyn, Biały, Adamski (85 min. Sojda), Putin (70 min. Orlik), Kajpust, Matyjewicz (35 min. Starzyk), Nytko (70 min. Sierczyński), Jacak, Kokoszka, Kieroński (85 min. Suchowski).

Sędziował: M. Wasil (Lublin)