Remis w derbach regionu

 

 Sobotnie spotkanie pomiędzy drużynami Unii Tarnów i  Wisłoki Dębica zakończyło się remisem 0:0. Po tym remisie Unia zajmuje dziewiąte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 18 punktów po 13 spotkaniach. Kolejny mecz tarnowianie rozegrają 23 października z Koroną Rzeszów.

Pomimo gry w przewadze od 67 minuty spotkania Jaskółki nie potrafiły wykorzystać swojej pozycji i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

- Za mało zrobiliśmy, żeby zdobyć dzisiaj trzy punkty. Przez pierwsze 15 minut nie realizowaliśmy przedmeczowych założeń i nerwowo graliśmy. Później zagraliśmy dobre te kilkadziesiąt minut. Tworzyliśmy przewagi w bocznych strefach boiska, co było dzisiaj naszym założeniem. Natomiast etap gry po czerwonej kartce dla przeciwnika nam kompletnie nie wyszedł. Byliśmy niecierpliwi, słabo budowaliśmy grę, byliśmy nerwowi przy rozegraniu i niestety napędzaliśmy drużynę Wisłoki, która grając w osłabieniu była jeszcze bardziej zdeterminowana, żeby utrzymać ten wynik i pokusić się o kontry i trzeba sobie szczerze powiedzieć, że kilka sytuacji mieli. W ogólnym rozrachunku trzeba szanować ten punkt, bo zagraliśmy kolejny mecz na zero’ z tyłu, a w moim odczuciu nie zasługiwaliśmy dzisiaj na zwycięstwo – powiedział po meczu trener Radosław Jacek.

- Były to derby regionu, więc każda z drużyn nie chciała odpuścić. Od 15 minuty już fajnie układała nam się gra, dominowaliśmy i kreowaliśmy akcje, ale nie mieliśmy stuprocentowych okazji. Było ciężko, bo Wisłoka broniła pięcioma obrońcami. Wiedzieliśmy, że jakieś sytuacje będziemy mieli w drugiej połowie, ale ich również nie udało się wykorzystać – dodał Adam Kokoszka.

Po tym remisie Unia zajmuje dziewiąte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 18 punktów po 13 spotkaniach. Kolejny mecz tarnowianie rozegrają 23 października z Koroną Rzeszów.


Unia Tarnów – Wisłoka Dębica 0:0

Żółte kartki: Węgrzyn, Sierczyński, WardzałaKról, Cabała, Ładyga, czerwona kartka: Cabała (druga żółta)

Unia: ZającKajpust, Kokoszka, Matyjewicz,Węgrzyn (61min. Sierczyński), Jacak, Orlik (82 min. Wardzała), Adamski (46 min. Nytko), Starzyk (61 min. Kieroński), Biały, Sojda

Sędziował: S. Smaczny (Bytom)

 

18.10.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |