Chór SOLski rusza z sąsiedzkimi prezentami

 Będzie dla mieszkańców, o mieszkańcach i z mieszkańcami.  „Sąsiedzkie prezenty” to tytuł projektu, którego realizację rozpoczyna Chór SOLski. Aby projekt w pełni się udał, poszukiwani są kolejni wokaliści gotowi śpiewać w chórze.

 

Warsztaty muzyczne, reportaże i koncerty, to wydarzenia adresowane do mieszkańców tarnowskiej Starówki, Grabówki oraz Mościc, które Chór SOLski zaplanował w ramach projektu „Sąsiedzkie prezenty”. -Przed nami intensywny czas. Oprócz regularnych spotkań z członkami chóru SOLski, zaczynamy poszukiwania kolejnych wokalistów, którzy wystąpią z nami podczas grudniowych koncertów kolęd. W chórze obecnie śpiewa około dwudziestu osób. Nasza wspólna przygoda z muzyką chóralną trwa od roku 2018, co zaowocowało utworzeniem w marcu 2020 r. Stowarzyszenia SOLski. Mamy za sobą wiele udanych przedsięwzięć artystycznych, docenionych przez tarnowską publiczność. Do tej pory występowaliśmy m.in.: w Teatrze Solskiego, Amfiteatrze Letnim, czy też podczas Inauguracji Roku Akademickiego na PWSZ w Tarnowie. Gorąco zachęcamy do rozpoczęcia pięknej przygody i aktywności, dającej mnóstwo radości i satysfakcji – zaprasza Ewa Judasz-Jakubiak – wiceprezes Stowarzyszenia SOLski.

20 października rozpocznie się rekrutacja na warsztaty muzyczne, podczas których uczestnicy pod okiem kierownika muzycznego Anny Podkościelnej–Cyz i akompaniatora Piotra Niedojadło, przygotują program grudniowych koncertów kolęd na Rynku w Tarnowie oraz w Mościcach. – Do pracy zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę zaśpiewać i włączyć się w kolędowy projekt. Bez ograniczeń wiekowych. Czekamy na Państwa i nie możemy sie doczekać – mówi Anna Podkościelna-Cyz. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zajęcia będą się odbywać w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Intensywne przygotowania do finałowych występów rozpoczną się już w listopadzie. Projekt przewiduje również przeprowadzanie wywiadów z mieszkańcami Starówki, Grabówki oraz Mościc, w których opowiedzą o świątecznych wspomnieniach związanych z ich małymi ojczyznami.
Na ich podstawie powstaną reportaże, które będzie można usłyszeć i obejrzeć w lokalnych mediach.

Jeśli jesteś seniorem, z nadwyżką wolnego czasu, młodą osobą z niespożytą energią, chcesz się zaangażować we wspólne działanie, być bliżej ludzi, a przede wszystkim włączyć się w organizację wydarzenia, które będzie wspólnym, radosnym świętowaniem – śledź nasze działania, szczegóły wkrótce – mówi Edyta Biel, sekretarz Stowarzyszenia SOLski.

Informacje na temat projektu oraz zapisów na warsztaty, udzielane są pod numerem telefonu 784 976 024 oraz mailowo: solskichor@gmail.com

20.10.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |