Na widowisko teatru przedmiotu wykorzystujące rzeźby kinetyczne, figury witrażowe i elementy teatru cieni zaprasza 8 listopada tarnowski teatr. "Kobieta z wydm" to bardzo nietypowy spektakl Adama Walnego.
8 listopada o godzinie 18.00, na małej scenie tarnowskiego teatru odbędzie się nietypowy spektakl Adama Walnego "Kobieta z wydm" według g Abe Kobo - jednego z najbardziej innowacyjnych autorów Japonii po 1945 roku. Za powieść "Kobieta z wydm" Abe Kobo otrzymał prestiżową nagrodę literacką Yomiuri.
Spektakl to widowisko teatru przedmiotu wykorzystujące rzeźby kinetyczne (grawitacyjne), figury witrażowe i elementy teatru cieni przedmiotów inspirowane powieścią wybitnego pisarza Abe Kobo. Dwie historie prowadzone polifonicznie, które łączy wspólny temat – kuszenie. Pokusa pojawia jako konsekwencja ucieczki nazwanej poszukiwaniem. Pojawia się w miejscu ustronnym, pustynnym. To pokusa władzy, pokusa życia wiecznego i pokusa mocy. Pierwsza historia to opowieść artysty, który usprawiedliwia swe istnienie tworzonym dziełem sztuki. Druga historia to rzecz o naukowcu, który pragnąc dostać się na karty encyklopedii, wyrusza na poszukiwanie nieznanego gatunku owada. I tym warunkuje sens swego istnienia. Obaj doświadczają niemocy, kruchości i niewoli. Obaj ulegają pokusie, mając świadomość, że pokusie nie uległ tylko Jeden Taki, co na krzyżu skończył. Ale to inna historia.
Za scenariusz, inscenizację oraz witraże odpowiada Adam Walny - absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej; reżyser i twórca autorskiego teatru przedmiotu.
Rzeźby kinetyczne: Piotr Bożyk - profesor krakowskiej ASP; zajmuje się projektowaniem produktu, wystaw i projektowaniem graficznym.
Muzyka: Chiao – Hua Chang - taiwańska wirtuoz instrumentu o nazwie Erthu; komponuje, gra i improwizuje na wielu oryginalnych tajwańskich instrumentach
Światło: Mariusz Cholajda - twórca autorskiego teatru hacha, z wykształcenia filozof i reżyser teatralny.
Bezpłatne zaproszenia na spektakl są do odbioru w kasie teatru od wtorku do piątku godz. 9.00-17.00.
W poniedziałek, 8 listopada, w godz. 8.00-16.00 w Biurze Promocji i Organizacji Widowni. Liczba miejsc ograniczona.