300+ do końca listopada

 Jeszcze tylko do końca listopada można składać wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki z programu "Dobry start". Wniosek o świadczenie „300+” można złożyć wyłącznie elektronicznie.

 

Tylko do 30 listopada można składać wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki z programu "Dobry start". Weryfikacja uprawnień i wypłata świadczenia jest niemal w 100 procentach automatyczna. W tym roku wniosek o świadczenie w wysokości 300 złotych można złożyć wyłącznie elektronicznie – przez portal Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

W Małopolsce ZUS wypłacił już blisko 120 mln zł dla niemal 400 tys. dzieci. W całym kraju prawie 1,3 mld zł na 4,3 mln dzieci przekazano w ramach programu "Dobry Start". Tzw. 300 plus przysługuje raz w roku - na dziecko uczące się w szkole -  aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnością.

Osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start" (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje o jego obsłudze na portalu PUE ZUS (status wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Na portalu PUE ZUS będzie też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja o odmowie przyznania świadczenia).

Świadczenie jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

 

18.11.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |