Podcięte skrzydła Jaskółek

 Nieudanie zakończyła się dwudniowa podróż zawodników Unii Tarnów na ostatni tegoroczny pojedynek. Wysoka porażka w odległej Białej Podlaskiej zakończyła zmagania Jaskółek w rozgrywkach trzeciej ligi. Po tej porażce Unia zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów po 18 spotkaniach. Kolejny mecz tarnowianie rozegrają w marcu z Podhalem Nowy Targ.

 

Wyjazdowy mecz Unii Tarnów z Podlasiem Biała Podlaska, rozgrywany na bardzo słabo przygotowanym boisku, od samego początku układał się po myśli gospodarzy, a niemoc tarnowian była widoczna od pierwszych minut. Wprawdzie dobra postawa bloku defensywnego pozwalała zachować czyste konto do 28 minuty, ale w pierwszych 45 minutach drużyna gości nie oddała ani jednego strzału na bramkę rywali. W tej sytuacji prowadzenie Podlasia tylko 1:0 do przerwy meczu należy uznać za dobry wynik.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Jaskółek. W 47 minucie spotkania strata w środku pola stworzyła gospodarzom sytuację, którą zamienili na gola. Sytuacje w 55 i 56 minucie to pierwsze okazje Unii na zdobycie gola. Kolejne minuty to frontalny atak Unii Tarnów i próba zdobycia choć jednej bramki. Niestety, w momencie w którym goście podjęli duże ryzyko i wszystkie siły zostały rzucone do ataku, przeciwnik wyprowadził skuteczną kontrę, ustalając wynik spotkania na 3:0. W ostatniej minucie meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona kartkę, zobaczył Jacak i mecz ostatecznie tarnowianie kończyli w dziesięciu.

- Zdecydowanie byliśmy dzisiaj słabszym zespołem. Sporo elementów dzisiaj w naszej drużynie nie funkcjonowało. Graliśmy zdecydowanie za daleko od przeciwnika. Zespół Podlasia był od nas lepszy w każdym elemencie gry. Dla nas koniec rundy przyszedł w odpowiednim momencie – powiedział po meczu trener Radosław Jacek.

 

Podlasie Biała Podlaska – Unia Tarnów 3:0 (1:0)

Bramki: Zabielski (29 min), Pigiel (47 min.), Tuttas (87 min.)

Żółte krtki: Kot, Andrzejuk - Jacak, Sojda, czerwona kartka: Jacak (druga żólta)

Unia: ZającSierczyński, Kokoszka, Matyjewicz, Węgrzyn (78 min. Starzyk), Jacak, Orlik (89 min Mida), Adamski (78 min. Wardzała), Sojda, Kieroński (69 min. Biś), Biały

Sędziował: D. Deptuła (Białystok)

22.11.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |