Tarnowska Organizacja Turystyczna ponownie wydała mapkę z pasiekami zlokalizowanymi we wschodniej części Małopolski. W mapce zawarto dokładne informacje na temat oferty 30 pasiek, w tym rodzajów miodów i gatunków pszczół utrzymywanych w Małopolsce.
Staraniem Tarnowskiej Organizacji Turystycznej udało się ponownie wydać mapkę z pasiekami zlokalizowanymi we wschodniej części Małopolski. Zaktualizowana wersja zawiera informacje o 30 takich miejscach - pasiekach edukacyjnych, otwartych na turystę, położonych na trasie od Powiśla Dąbrowskiego po Ziemię Sądecką. Jest dostępna w wersji elektronicznej. Projekt związany z Miodowym Szlakiem pokazuje, jak bogaty jest to region jeśli chodzi o pasieki i jakie miody są tu wytwarzane. W mapce zawarto dokładne informacje na temat oferty poszczególnych pasiek, w tym rodzajów miodów, gatunków pszczół utrzymywanych w Małopolsce.
Pomysłodawcy projektu apelują, by w dobie pandemii szczególnie wspierać lokalnych rolników i producentów, w tym pszczelarzy. To właśnie dzięki pszczołom, dzikim zapylaczom i pszczelarzom prowadzącym pasieki można się cieszyć produktami z przydomowych ogródków czy sadów. Dlatego ważne jest kupowanie lokalnego miodu od lokalnych pszczelarzy. Wszyscy chętni do włączenia się w działania wspierające pszczoły i zapylacze mogą wokół swoich domów zasadzić rośliny, krzewy i drzewa miododajne. Można skorzystać z gotowych projektów ogrodów opracowanych w 2020 roku przez Małopolski Szlak Ogrodów. Mapka „Miodowy Szlak” została wydana w ramach projektu „Małopolskie pasieki na turystycznym szlaku 2021” realizowanego przez Tarnowską Organizację Turystyczną i dofinansowanego z konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego „Małopolska Pszczoła”. Dzięki projektowi TOT, poza mapką, na terenie subregionu tarnowskiego powstało w tym roku 15 kieszonkowych ogrodów miododajnych w 13 jednostkach samorządu terytorialnego.