Jedną bramką

Po ciężkim spotkaniu Grupa Azoty Unia Tarnów przegrała jedną bramką domowy mecz 12. serii PGNiG Superligi z drużyną Torus Wybrzeża Gdańsk. Spotkanie do końca trzymało w napięciu, jednak ostatecznie to przyjezdni mogli cieszyć się z wywalczonych 3 punktów.

Grupa Azoty Unia Tarnów rozegrała u siebie mecz 12. serii PGNiG Superligi z drużyną Torus Wybrzeża Gdańsk. Pierwsza akcja to też pierwsza bramka dla tarnowian, której autorem był Łukasz Kużdeba. Przez kolejne minuty gdańszczanie skutecznie udaremniali jednak kolejne ataki tarnowskiej Unii, a wynik musiały ratować interwencje Caspra Liljestranda. Pierwsze dwa trafienia dla drużyny gości zanotowali Mateusz Kosmala i Piotr Papaj. W 6. minucie popis swoich umiejętności dał jednak Rennosuke Tokuda, rzucając szybkie 2 bramki.

Tarnowianie mieli szansę wyjść na dwubramkowe prowadzenie, ale z 7. metra nie trafił Kiryl Kniazeu. Za chwilę trafił za to Taras Minotskyi.

W 12. minucie bramkę na 6:3 rzucił Kniazeu, a o czas dla swojej drużyny błyskawicznie poprosił Mariusz Jurkiewicz. Udało mu się tchnąć nieco dodatkowej energii w swoich zawodników – w 15. Minucie, po trafieniach Patryka Pieczonki i Mateusza Jachlewskiego, było 6:5.

Tarnowianie nieznacznie prowadzili przez kolejne minuty, jednak przy wyniku 8:7 na chwilę rozmowy ze swoimi zawodnikami zdecydował się trener Liljestrand. Po wznowieniu gry to jednak goście przeprowadzili skuteczny atak i był remis 8:8.

Tarnowianie robili co mogli, aby ponownie wyjść na prowadzenie, jednak bramkę zamurował Artur Chmieliński. Rzutu karnego nie wykorzystał także Tokuda, a kontuzji wykluczającej z gry doznał Kiryl Kniazeu. Nie rzucali także zawodnicy Wybrzeża, a bramkę na przełamanie trafił dopiero Mateusz Wojdan.

Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy, gościom udało się wyjść na jednobramkowe prowadzenie. Szansę na ponowne doprowadzenie do remisu miał Albert Sanek, ale i on nie wykorzystał rzutu karnego. Trafił za to Mateusz Wróbel i pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 9:11.

Po zmianie stron pierwsze trafienie należało do Piotra Papaja i goście podwyższyli swoją przewagę. Szybko odpowiedział Aleksandr Bushkou i było 10:12. Po bramce na 12:16 Mateusza Kosmali, o drugi czas dla swojego zespołu poprosił trener Liljestrand. Prowadzenie gdańszczan podwyższył jeszcze Krzysztof Gadek. Na domiar złego, czwarty rzut karny podyktowany w tym meczu dla gospodarzy przestrzelił Taras Minotskyi.

W 40. minucie podopieczni Patrika Liljestranda musieli radzić sobie w podwójnym osłabieniu – na ławkę kar odesłany został najpierw Sanek, później Bushkou, a 20 sekund przed końcem kary dla tego pierwszego, wykluczenie otrzymał także Mateusz Kaźmierczak. Gospodarze nie przegrali jednak gry w osłabieniu, a w 44.minucie tracili do rywala już tylko dwie bramki.

Dobrą passę tarnowian postanowił przerwać trener Jurkiewicz, który na kwadrans przed końcem spotkania poprosił o czas dla swojego zespołu. Rozmowa okazała się skuteczna – dwa szybkie ataki zakończone trafieniem do siatki, dały gdańszczanom ponowne czterobramkowe prowadzenie. Ostatni czas dla swoich podopiecznych postanowił wykorzystać Patrik Liljestrand.

Na 10 minut przed ostatnim gwizdkiem, po bramce Wojdana, tarnowianie ponownie tracili do rywala dwie bramki i nic nie było jeszcze rozstrzygnięte. Trafienie dorzucił także Yoshida i gospodarze złapali kontakt do rywala.

Obie ekipy nie były jednak w stanie pokonać obrony przeciwnika i przez długie minuty nie padła żadna bramka. Z rzutu karnego trafił dopiero Mateusz Kosmala i na niespełna trzy minuty przed końcem podopieczni Mariusza Jurkiewicza prowadzili różnicą dwóch trafień.

W 59. minucie tarnowianie mieli jeszcze szansę na odrobienie strat – karę dwóch minut otrzymał Wróbel.

Pół minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego, trafił jeszcze Jakub Sikora, jednak przy piłce byli goście, a o ostatni czas w tym spotkaniu poprosił trener drużyny gości. Bramkę udało się rzucić Mateuszowi Jachlewskiemu, w ostatniej sekundzie rzucił jeszcze Kaźmierczak imecz zakończył się wynikiem 22:23.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Torus Wybrzeże Gdańsk 22:23 [9:11]

Unia: Małecki, Liljestrand, HołdaMinotskyi 4, Bushkou 3, Sikora 3, Wojdan 2, Tokuda 2, Yoshida 2, Sanek 1, Pinda 1, Kniazeu 1, Kaźmierczak 1, Mrozowicz 1, Kużdeba 1, Matsuura