Porażka Termaliki

W jednym z sobotnich spotkań 17. kolejki PKO Ekstraklasy druga w tabeli Pogoń Szczecin wygrała na wyjeździe z Bruk-Betem Termalicą. Trzecie zwycięstwo z rzędu dali drużynie gości Kamil Grosicki, Jakub Bartkowski i Sebastian Kowalczyk, a dla gospodarzy do siatki trafił Piotr Wlazło. Po 16 spotkaniach niecieczanie mają w dorobku 12 punktów i zajmują 15 miejsce w lidze. Za tydzień zmierzą się w mielcu ze Stalą.

Od początku to Pogoń narzuciła tempo gry i stwarzała sytuacje do zdobycia bramki. W 12 minucie świetną interwencję zaliczył Tomasz Loska po strzale Sebastiana Kowalczyka, ale minutę później nie miał już szans. Z lewej strony w pole karne wdarł się Kamil Grosicki, który strzałem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy.

W 24 minucie w pole karne wbiegł Jakub Bartkowski i ładnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy.

W 27 minucie po faulu na Nemanji Tekijaskim arbiter podyktował rzut karny. Zanim Piotr Wlazło pokonał Dante Stipicę kilka minut czekał na pozytywną – dla gospodarzy – wideoweryfikację. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy groźny strzał oddał Mateusz Grzybek, ale Stipica nie dał się zaskoczyć.

W 52 minucie Loska bardzo ładnie wybronił uderzenie Jeana Carlosa. W 55 minucie konsultacja VAR tym razem przyniosła jedenastkę dla gości i gola. Zdobył go Sebastian Kowalczyk. W końcówce gospodarze próbowali zaskoczyć bramkarza gości. Bezskutecznie. Kolejny raz słabo weszliśmy w mecz. Obudziliśmy się gdy przegrywaliśmy 0:2 – oceniał spotkanie z Pogonią Szczecin, Wiktor Biedrzycki.

W tym roku zespół z Niecieczy czekają jeszcze dwa spotkania rundy rewanżowej. Na wyjeździe zmierzy się w nich ze Stalą Mielec i Wisłą Kraków.

Bruk-Bet Termalica – Pogoń Szczecin 1:3 (1:3).

Bramki: Wlazło (31min, karny) - Grosicki (11 min.), Bartkowski (24 min.), Kowalczyk 56 min., karny)

Żółte kartki: Wlazło, KukułowiczCarlos, Drygas, Stolarski

Bruk-Bet Termalica: LoskaKukułowicz (66 min. Grabowski), Tekijaski, Biedrzycki, Grzybek, Hubinek, Wlazło, Stefanik (86 min. Orzechowski), Mesanović, Śpiewak (76 min. Zeman), Gergel (67 min. Bonecki)

Sędziował: Ł. Kuźma (Białystok), widzów: 2054