Kolejna porażka Bruk-Betu

Goście dwukrotnie mieli rzut karny i dwukrotnie go nie wykorzystali, ponieważ na drodze stał niesamowity tego wieczora Strączek, który zatrzymał Piotra Wlazło i Murisa Mesanovica. W efekcie Bruk-Bet przegrał ze stalą Mielec 0:1. Po tej porażce Termalica zajmuje 16. miejsce w lidze, z dorobkiem 12 punktów. Kolejny mecz niecieczanie rozegrają w Krakowie z Wisłą.

Stal meczem z beniaminkiem z Niecieczy, chciała udanie zakończyć rok 2021 na swoim stadionie i kontynuować passę meczów bez porażki przed własną publicznością. Zadanie to wykonała, a emocji w meczu nie brakowało.

Gra w przewadze, dwa rzuty karne – nie wystarczyły. W spotkaniu rozpoczynającym drugą część sezonu, Termalica przegrała w Mielcu 0:1.

Gospodarze objęli prowadzenie w 21 minucie, gdy Koki Hinokio ładnie uruchomił Fabiana Piaseckiego. Napastnik Stali pewnie pokonał wybiegającego poza pole karne bramkarza niecieczan.

Od 40 minuty gospodarze grali w osłabieniu. Za zagranie ręką czerwoną kartkę zobaczył Krystian Getinger. Po wideoweryfikacji arbiter podyktował karnego. Nie wykorzystał go Piotr Wlazło.

Druga połowa mogła rozpocząć się od gola wyrównującego dla Bruk-Betu. W polu karnym Marcin Wasielewski został wycięty przez Bizhidara Chorbadzhiyskiego. Arbiter po raz drugi wskazał karnego. Stal jednak miała Rafała Strączka, któremu nie straszne w piątkowy wieczór były rzuty karne. Bramkarz gospodarzy tym razem zatrzymał strzał Murisa Mesanovica. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i gospodarze mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa na własnym stadionie.

Jesteśmy źli na siebie. Mieliśmy plan na ten mecz. Do momentu utraty bramki całkiem nieźle nam to wychodziło - mówił po końcowym gwizdku Filip Modelski.

Stal Mielec – Bruk-Bet Termalica 1:0 (1:0)

Bramka: Piasecki (21 min.)

Żółte kartki: Żyro, StrączekHubinek, Grzybek, czerwona kartka: Getinger

Bruk-Bet Termalica: LoskaModelski, Putiwcew, Biedrzycki, Grzybek (75 min. Zeman), Wasielewski, Hubinek (65 min. Gergel), Wlazło, Stefanik (88 min. Bonecki), Mesanović, Śpiewak

Sędziował: S. Jarzębak (Bytom), widzów: 2943