Wygrana do zera

 Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów pokonała u siebie Eneę Energetyka Poznań 3:0. Było to dwunaste zwycięstwo liderek tabeli w bieżącym sezonie. Przyjezdne, pomimo porażki, pozostawiły po sobie dobre wrażenia, dzielnie walczyły w każdym secie, choć na niewiele się to zdało. W najbliższy piątek drużyna z Tarnowa rozegra mecz awansem z AZS AWF Warszawa i zakończy zmagania w roku 2021.

 

Od samego początku spotkania Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów z Eneą Energetyka Poznań, na boisku trwała zacięta wymiana. Mecz stał na dobrym poziomie, obie drużyny grały czujnie w obronie, były długie wymiany.

Do stanu 6:6 gra toczyła się punkt za punkt, po czym do głosu doszły miejscowe zawodniczki i po ataku Adrianny Kukulskiej prowadziły 9:6. Ton wydarzeniom na boisku nadawały gospodynie, przy serii Klaudii Świstek było 14:9 dla zespołu z Małopolski i wówczas po raz drugi grę przerwał trener Patyk. Przyjezdne były w odwrocie, zwrot w tym secie nastąpił dopiero w końcówce. Tarnowiankom przytrafił się przestój, ich przewaga zmalała do trzech punktów (20:17), a przy serii Klaudii Laskowskiej doszło do remisu po 24. Ataki Adrianny Kukulskiej oraz Gabrieli Ponikowskiej zapewniły jednak wygraną miejscowej ekipie.

W drugiej partii spotkania żadnej z drużyn nie udało się zbudować wyraźnej przewagi. Do stanu 9:9 wynik oscylował wokół remisu. Ciężar gry na siebie wzięła Katarzyna Wawrzyniak, zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki, punkty dołożyły też Klaudia Świstek oraz Adrianna Kukulska (12:9). Poznanianki nie odpuszczały, po ataku Pauliny Reiter doprowadziły do remisu po 17. Seria błędów własnych tarnowianek sprawiła, że Energetyk prowadził 20:19. W końcówce ciężar gry na siebie wzięła Magdalena Ociepa, popisała się asem serwisowym, jej koleżanki punktowały w bloku, a po ataku Agnieszki Cur-Słomki mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

W secie trzecim tarnowianki szybko zbudowały sobie przewagę, czytały grę poznanianek. Punktowy blok Klaudii Świstek dał im trzypunktową przewagę (8:5). Więcej siatkarskich argumentów po swojej stronie miały gospodynie, a po raz kolejny dała znać o sobie Magdalena Ociepa. Po jej serii siatkarki z Tarnowa prowadziły 16:10. Drużyna z Wielkopolski, pomimo niekorzystnego wyniku, nie odpuszczała, ciężar gry na siebie wzięła Weronika Fojucik, dzięki niej Energetyk zniwelował straty do dwóch punktów i przegrywał 17:19. Kolejny zryw gospodyń dał im trzypunktową przewagę, atakowała Agnieszka Cur-Słomka (23:20). Energetyk po raz kolejny zniwelował straty i zbliżył się do tarnowianek na jeden punkt (22:23). Grę przerwał trener Marcin Wojtowicz, a ostatnie dwie akcje należały do miejscowej ekipy. Atak Ponikowskiej zapewnił im zwycięstwo.

W najbliższy piątek drużyna z Tarnowa rozegra mecz awansem z AZS AWF Warszawa i zakończy zmagania w roku 2021.

 

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Enea Energetyk Poznań 3:0 (26:24, 25:21, 25:22)

Roleski: Wawrzyniak, Kukulska, Ponikowska, Ociepa, Kowalska, Świstek, Pawłowska (libero) oraz Cur-Słomka (6)

13.12.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |