Wciąż bez formy

W meczu kończącym tegoroczne zmagania, Bruk-Bet Termalica przegrała na wyjeździe z Wisłą Kraków 0:3. Po 18 spotkaniach niecieczanie zajmują ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów. Teraz przed Bruk-Betem zimowa przerwa. Ponowne zmagania w PKO Ekstraklasie już w lutym.

Bruk-Bet Termalica przegrała na wyjeździe z Wisłą Kraków 0:3. Gospodarze mecz „ustawili” sobie już w pierwszej połowie, po której prowadzili dwoma bramkami. Wynik ustalił w 47 minucie Michal Skvarka.

Zmiana szkoleniowca kompletnie nie posłużyła zawodnikom Bruk-Betu, którzy w formie z pierwszej połowy nie nawiązaliby walki z żadnym z zespołów lidze.

Ozdobą spotkania był niewątpliwie gol Aschrafa El Mahdiouiego, który precyzyjnie przymierzył z dystansu. Biała Gwiazda wyszła na prowadzenie, ale nie zamierzała na tym poprzestać i coraz mocniej naciskała na przeciwnika, wyprowadzając serię kolejnych ataków, które nie przynosiły jednak zamierzonych rezultatów. Nieskuteczność Wiślaków próbowali wykorzystać niecieczanie, którzy kilka razy wyszli z szybkimi kontrami, czym zmusili krakowian do zachowania szczególnej ostrożności. Ostatnie słowo w pierwszej odsłonie pojedynku należało jednak do Wisły, a konkretnie do Yawa Yeboaha, który w 44 minucie wykorzystał dogranie Stefana Savicia i umieścił piłkę w siatce.

Już dwie minuty po wznowieniu gry krakowianie podwyższyli swoje prowadzenie. Lewą flanką popędził Stefan Savić i dośrodkował przed bramkę. Tam, po przebitce piłka trafiła pod nogi Škvarki, a ten nie namyślał się zbyt długo i celnym strzałem pokonał Loskę.

Chciałbym podziękować zawodnikom za zaangażowanie. Na początku mieliśmy okazje do zdobycia bramki. Wisła okazała się lepszatak piątkowe spotkanie ocenił trener gości Waldemar Piątek

Wisła Kraków – Bruk-Bet Termalica 3:0 (2:0)

Bramki: Aschraf (23 min.), Yeboah (44 min.), Skvarka (47 min.)

Żółte kartki: Kliment, Szota - Jovanic, Putiwcew

Bruk-Bet: LoskaKukułowicz, Putiwcew (77 min. Modelski), Biedrzycki, Grzybek, Wasielewski (84 min. Grabowski), Hubinek, Wlazło, Stefanik, Jovanović (46 min. Zeman), Mesanović (90 min. Terpiłowski)

Sędziował: P. Lasyk (Bytom), widzów: 9007