Pomoc prawna w powiecie tarnowskim

 Rozpoczął się siódmy rok funkcjonowania darmowej pomocy prawnej w Powiecie Tarnowskim. Punkty udzielające pomocy dostępne są w każdej gminie powiatu oraz w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowie.


Z dniem 3 stycznia rozpoczął się siódmy rok funkcjonowania darmowej pomocy prawnej w Powiecie Tarnowskim.  Mieszkańcy powiatu mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej w 18 lokalizacjach. Punkty dostępne są w każdej gminie powiatu oraz w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Adwokaci i radcy prawni udzielają darmowej pomocy prawnej w następujących lokalizacjach:

1. Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach
2. Dom Kultury w Koszycach Wielkich
3. Dom Kultury w Tarnowcu
4. Filia Pogotowia Ratunkowego w Lisiej Górze
5. Gminna Biblioteka Publiczna w Zakliczynie
6. Gminne Centrum Kultury w Żabnie
7. Miejskie Centrum Kultury w Radłowie
8. Ratusz w Ciężkowicach
9. Starostwo Powiatowe w Tarnowie
10. Świetlica profilaktyczno wychowawcza w Pleśnej (budynek obok Szkoły Podstawowej w Pleśnej)
11. Urząd Gminy w Gromniku
12. Urząd Gminy w Rzepienniku Strzyżewskim
13. Urząd Gminy w Skrzyszowie
14. Urząd Gminy w Szerzynach
15. Urząd Gminy w Wietrzychowicach
16. Urząd Miejski w Ryglicach
17. Urząd Miejski w Tuchowie (budynek administracyjny przy ul. Jana Pawła II 4)
18. Urząd Miejski w Wojniczu

W ramach pomocy można otrzymać informacje jaka jest twoja sytuacja prawa oraz jakie są twoje prawa i obowiązki oraz jak można rozwiązać twój problem. Można też skorzystać z pomocy przy sporządzeniu projektu pisma, wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych lub wniosku o ustanowienie pełnomocnika z urzędu, a także z pomocy przy sporządzeniu planu działania oraz w jego realizacji. Doradztwo obejmuje również darmową mediację

Aby skorzystać z darmowej pomocy prawnej należy umówić się telefonicznie pod numerem telefonu +48 146883327 lub +48 571356913 (w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Tarnowie). Istnieje również możliwość samodzielnej rejestracji internetowej pod adresem https://np.ms.gov.pl/małopolskie/tarnowski.

Nie obowiązuje właściwość terytorialna według miejsca zamieszkania, każdy uprawiony mieszkaniec może uzyskać pomoc prawną w dowolnej wybranej przez siebie lokalizacji na terenie powiatu tarnowskiego.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w powiecie tarnowskim znajdują się na stronie https://poradyprawne.powiat.tarnow.pl.

 

04.01.2022
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że już pora na zniesienie obostrzeń związanych z pandemią?
| | | |