Mało kursów, dużo dyskusji

 W styczniu na ulice Tarnowa wyjechało mniej autobusów MPK, co zaskoczyło zarówno kierowców jak i pasażerów. Nowy, ograniczony rozkład jazdy, stał się tematem dyskusji podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie. Klub radnych PiS wystosował w tej sprawie protest do prezydenta Tarnowa.

 

Od nowego roku w Tarnowie znacznie spadła liczba kursów autobusów MPK. Ograniczenie kursów tłumaczono mniejszą liczbą pasażerów związaną głównie z nauką zdalną oraz ze zbliżającymi się feriami zimowymi. Ograniczenia mają obowiązywać do końca stycznia. Temat specjalnego rozkładu jazdy został poruszony podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie, podczas której radni Prawa i Sprawiedliwości zdecydowanie sprzeciwili się takiemu rozwiązaniu. Przewodniczący klubu radnych PiS Mirosław Biedroń pytał, kto podjął decyzję o zmianie rozkładu jazdy, apelując do prezydenta o o przywrócenie dotychczasowego rozkładu. Zdaniem radnych, jest to nie fair w stosunku do mieszkańców, którzy kupili bilety miesięczne. Do Romana Ciepieli zwrócili się w tej sprawie również Józef Gancarz i Stanisław Klimek (PiS), Krystyna Mierzejewska (KO) oraz Tadeusz Żak (NMT).

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej w Tarnowie wystosował oficjalny protest, który publikujemy poniżej

 

 

Protest do prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej w Tarnowie wyraża sprzeciw wobec decyzji Prezydenta Tarnowa o drastycznym ograniczeniu liczby kursów autobusów komunikacji miejskiej od 3 do 28 stycznia 2022 r. Uważamy, że zmiana wprowadzona została nagle i spowodowała duże problemy dla mieszkańców Tarnowa, którzy mają m.in. kłopoty z dotarciem do pracy. Stało się tak przez zmniejszenie liczby kursów aż o 242 w dni robocze (spadek z 906 do 664). Do radnych zwracają się dziesiątki tarnowian, którzy wyrażają swoje niezadowolenie z tej decyzji i domagają się jej cofnięcia. Zmiana jest szkodliwa dla mieszkańców, jest kolejnym elementem przyczyniającym się do degradacji miasta, powoduje dalszą utratę zaufania tarnowian do władz Tarnowa. Co więcej trudno znaleźć podobne „rozwiązania" wprowadzone w tym czasie przez inne polskie miasta.

Biorąc pod uwagę, że od poniedziałku 10 stycznia 2022 r. mają wrócić zajęcia stacjonarne w szkołach wzywamy prezydenta Tarnowa do wycofania się z błędnej decyzji i przywrócenia normalnego rozkładu jazdy.

Jednocześnie wyrażamy oburzenie faktem, że podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, która odbyła się w środę, 5 stycznia zastępca prezydenta Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski nie zgodził się na dodanie do porządku obrad punktu dotyczącego ograniczenia kursów autobusów. Odbieramy to jako próbę ograniczenia dostępu do pełnych informacji radnym, a przede wszystkim mieszkańcom. Dlatego tą drogą przekazujemy nasze stanowisko i wnioski mieszkańców.

07.01.2022
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że już pora na zniesienie obostrzeń związanych z pandemią?
| | | |