Nagrody dla mistrzów kierownicy

 W niedzielę, 9 stycznia, w warszawskim Centrum Olimpijskim odbyła się Gala Sportu Kartingowego Polskiego Związku Motorowego podczas której uhonorowani zostali najlepsi w Polsce zawodnicy i kluby. Nagrody i tytuły mistrzowskie odebrali także młodzi zawodnicy z Tarnowa.

 

W niedzielę, 9 stycznia, odbyła się tegoroczna Gala Sportu Kartingowego Polskiego Związku Motorowego. W warszawskim Centrum Olimpijskim podsumowany został cały sezon 2021 oraz uhonorowani zostali najlepsi zawodnicy i kluby rywalizujące w Kartingowych Mistrzostwach Polski, Kartingowych Mistrzostwach Polski Młodzików - Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży oraz w Polskich Pucharach Rok Cup Poland i Rotax Max Challenge Poland. Wręczono również nagrody specjalne za wybitne osiągnięcia za granicą.

Rok 2021 był dla tarnowskich młodych zawodników niezwykle udany, a na gali odebrali zasłużone nagrody i tytuły mistrzowskie w klasyfikacjach indywidualnych oraz klubowych. Indywidualnie Maciej Gładysz odebrał nagrodę za zwycięstwo w FIA Academy Trophy oraz Tytuł Kierowcy Roku, z kolei Franciszek Belusiak odebrał tytuł i nagrodę za II Wicemistrzostwo Polski. Nowy zawodnik, Adam Sydor, odebrał tytuł i nagrodę za Wicemistrzostwo Polski. Zawodnicy odebrali również nominacje do Kartingowej Kadry Narodowej na rok 2022.

Podczas gali wręczono także odznaczenia Polskiego Związku Motorowego. Srebrną odznakę honorową PZM otrzymał Rafał Kiwior za aktywną promocję sportów motorowych w tym sportu kartingowego oraz wieloletnią pracę szkoleniową wśród dzieci i młodzieży.

 

 

11.01.2022
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |