Jednostka w teatrze

 W piątek, 14 stycznia, w tarnowskim teatrze odbędzie się wernisaż wystawy rysunku i malarstwa „Jednostka”. Autorką prac jest Patrycja Machota, absolwentka Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie.


Patrycja Machota, absolwentka Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie, która obecnie studiuje Grafikę na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, jest autorką prac składających się na wystawę „Jednostka”. Wystawa prezentuje prace malarskie z dodatkiem pasteli i ołówka, a także szkice wykonane przy użyciu różnych technik.

Motywem przewodnim jest człowiek, czyli jednostka ukazana w nienaturalny, zniekształcony sposób. Szkice przedstawiają portrety bliskich osób zrobionych podczas wspólnych spotkań i powstały pod kierownictwem Renaty Stadler w trakcje lekcji z rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych i w domu – na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Teraz nadeszła pora, by prace ujrzały światło dzienne. Wystawa prezentowana będzie w tarnowskim teatrze, a jej wernisaż odbędzie się 14 stycznia o godzinie 17.00.

 

13.01.2022
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |