Kolejna wygrana siatkarek

W szesnastej kolejce siatkarskiej pierwszej ligi kobiet, drużyna Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów pokonała w wyjazdowym meczu 3-1 Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Łódzki. Tarnowianki umocniły się tym samym na prowadzeniu w tabeli, mając osiem punktów przewagi nad zajmującą drugie miejsce ITA Tools Stalą Mielec.

Spotkanie drużyny  Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów z Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Łódzki rozpoczęło się od prowadzenia tarnowianek 4:1. Przy zagrywce Agnieszki Cur-Słomki, podopieczne trenera Marcina Wojtowicza zdobyły trzy punkty w jednym ustawieniu, wychodząc na prowadzenie 9:3. Sytuacja powtórzyła się przy zagrywce Gabrieli Ponikowskiej i na tablicy pojawił się wynik 13:6. Gospodynie zmniejszyły straty do pięciu punktów (8:13), ale gdy w polu zagrywki pojawiła się Katarzyna Wawrzyniak, przewaga Roleski Grupy Azoty PWSZ wzrosła do jedenastu punktów (19:8). Po ataku Poli Nowackiej tarnowianki wygrywały 24:10, a losy rywalizacji w pierwszym secie zakończył atak Gabrieli Ponikowskiej.

W drugim secie tarnowianki szybko objęły prowadzenie 5:1 i o czas poprosił trener gospodyń, Maciej Tietianiec. Przerwa w grze nie pomogła jednak siatkarkom z Aleksandrowa Łódzkiego, które po ataku Poli Nowackiej przegrywały 1:10. Po chwili przewaga gości wzrosła do 12 punktów (15:3). Przy stanie 5:16, tarnowianki zdobyły trzy punkty z rzędu i po nieudanym ataku rywalek wygrywały 19:5. Blok Gabrieli Ponikowskiej i Poli Nowackiej, dał tarnowiankom piłkę setową (24:8). Tarnowianki nie wykorzystały jej po zagrywce w siatkę Magdaleny Ociepy, kolejny punktowy blok – tym razem w wykonaniu Agnieszki Cur-Słomki i Gabrieli Ponikowskiej – dał jednak siatkarkom Roleski Grupy Azoty PWSZ prowadzenie 2:0.

Początek trzeciego seta również nie zapowiadał emocji -  tarnowianki prowadziły bowiem 5:1. Przy stanie 11:14 tarnowianki zdobyły trzy punkty z rzędu i po punkcie zdobytym bezpośrednio z zagrywki przez Magdalenę Ociepę wygrywały 17:11. Po czasie wziętym przez szkoleniowca gospodyń zrobiło się jednak 15:18, a chwilę później 17:19. Zablokowany atak Klaudii Świstek, dał miejscowym prowadzenie 21:20. Po czasie wziętym tym razem przez trenera tarnowianek podopieczne doprowadziły do remisu 22:22, ale chwilę później musiały bronić piłki setowej. W kolejnych minutach tarnowianki nie wykorzystały czterech piłek meczowych, gospodynie jednej setowej, ostatecznie odsłona ta padła łupem miejscowych.

Pierwsze akcje czwartej partii przyniosły grę punkt za punkt. Potem wyraźną przewagę osiągnęły siatkarki Roleski Grupy Azoty PWSZ, które zdobyły siedem punktów z rzędu i po ataku Gabrieli Ponikowskiej wygrywały 11:4. Kolejny w tym meczu punktowy blok dał tarnowiankom prowadzenie 15:7. Rywalki odrobiły nieco strat, ale trzy akcje później przegrywały już 11:20. Kolejny zryw gospodyń pozwolił im na doprowadzenie do stanu 14:20 i 16:21. Końcówka seta znów należała jednak do tarnowianek, które ostatnie dwa punkty zdobył po błędach własnych przeciwniczek.

Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów – Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 1:3 (11:25, 9:25, 32:30, 17:25)

Roleski Grupa Azoty PWSZ: Wawrzyniak, Nowacka, Cur-Słomka, Ponikowska, Ociepa, Świstek, Pawłowska (libero)