Nagroda dla Tarnowa – „Ekologicznej gminy woj. małopolskiego”

W czwartej edycji konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie „Ekologiczna gmina województwa małopolskiego” Tarnów po raz czwarty został laureatem. Tym razem w kategorii „Edukacja ekologiczna i ochrona przyrody”

Gmina Miasta Tarnowa po raz czwarty z rzędu została jednym z laureatów konkursu „Ekologiczna gmina województwa małopolskiego”, organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
W roku ubiegłym Tarnów zdobył Eko-prix, w roku bieżącym nagrodzony został w kategorii „Edukacja ekologiczna i ochrona przyrody”. Organizatorzy docenili przedsięwzięcia podejmowane w Tarnowie w celu ochrony przyrody oraz edukacji społeczeństwa w zakresie ekologii. Najważniejsze z nich to: akcja likwidacji niskiej emisji, zbiórka zużytych baterii oraz opakowań plastikowych, akcje „Drzewko za butelkę”, „Wiosenne sprzątanie Wątoku”, „Europejski Dzień bez Samochodu” oraz „Wspólnie posprzątajmy miasto”.
Wzięto pod uwagę również takie działania jak zalesianie gruntów w rejonie składowiska odpadów komunalnych, nasadzenia drzew i krzewów w pasach drogowych, likwidacja dzikich wysypisk śmieci, edukacja ekologiczna za pośrednictwem miejskiej strony internetowej, czy organizowane corocznie przez Urząd Miasta Tarnowa: przegląd filmów ekologicznych „EKOŚWIAT”, konkurs fotograficzny „Wakacyjna przyroda”, konkurs na najpiękniejszy ogród i balkon w Tarnowie „Zielony Tarnów”.
02.12.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |