Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza na 7 marca na wernisaż wystawy Tomasza Głowacza „Mountains – Abstraction. W poszukiwaniu pierwotnego widzenia”. Na wystawę, która wpisuje się w cykl Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej, złożył się cykl prac malarskich zainspirowanych prehistoryczną sztuką naskalną, ekspresjonizmem oraz sztuką informel.Wystawa czynna będzie do 3 kwietnia.
„Mountains – Abstraction. W poszukiwaniu pierwotnego widzenia” to cykl prac malarskich Tomasza Głowacza, zainspirowanych prehistoryczną sztuką naskalną, ekspresjonizmem oraz sztuką informel. Seria prezentowanych prac akwarelowych jest częścią cyklu, który obejmuje również prace wykonane w technice olejnej i stanowi projekt artystyczny wykonany w ramach przyznanego przez Gminę Miasta Tarnowa w roku 2020 stypendium artystycznego w dziedzinie sztuk wizualnych.
Na wernisaż wystawy zaprasza 7 marca o godzinie 18.00 Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Wystawa, która wpisuje się w cykl Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej, czynna będzie do 3 kwietnia. Kuratorem wystawy jest Bożena Szczupak.
Tomasz Głowacz - urodzony 14 lutego 1981 roku w Tuchowie. Ukończył tarnowski plastyk oraz studium renowacji. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni Technik i technologii rzeźbiarskich pod kierunkiem mgr Romana Jacka Kieferlinga. Praca dyplomowa pt. Problematyka konserwacji markieterii w stylu Boulle'a. Próba zastosowania żywic syntetycznych do imitacji szylkretu, wyróżniony Nagrodą Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego w kategorii Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie z roku 2009. Zajmuje się konserwacją zabytków oraz malarstwem. Prowadzi pracownię Alkazar Konserwacja Dzieł Sztuki, gdzie wraz z zespołem przeprowadził szereg realizacji konserwatorskich. Uprawia malarstwo sztalugowe, które zamyka w obszerne cykle. Ceni prace w plenerze. Zorganizował kilkanaście plenerów malarskich w kraju i za granicą. W roku 2011 zorganizował przełomowy plener malarski w Wenecji, który zapoczątkował kolejne wyjazdy, na których utworzyła się grupa malarska i przyjęła nazwę Grupa Venecqa.
Do tej pory uczestniczył w ponad 20. wystawach zarówno zbiorowych jak i indywidualnych w Tarnowie, Dębnie, Zatorze, Krakowie, Zwoleniu na Słowacji.