Zabrakło szczęścia

Z niedosytem stadion Górnika opuszczali piłkarze Termaliki. W niedzielę długo prowadzili, ale ostatecznie zdobyli jeden punkt. Po remisie Bruk-Bet nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów po 26 spotkaniach. Kolejny mecz niecieczanie rozegrają 3 kwietnia u siebie z Radomiakiem.

W rozegranym wczoraj spotkaniu 26. kolejki PKO Ekstraklasy, Górnik zremisował przed własną publicznością z broniącą się przed spadkiem Termaliką 1:1.

Mecz dobrze ułożył się dla podopiecznych Radoslava Latala. W 16 minucie, po dośrodkowaniu w pole karne Artema Polariusa, piłka trafiła do Murisa Mesanovica. Bośniak z najbliższej odległości skierował ją do siatki.

W 29 minucie goście mieli świetną okazję, ale Kacper Śpiewak uderzył w słupek. W 42 minucie ponownie było blisko. Mesanović trafił jednak w poprzeczkę.

W 88 minucie wyrównujące trafienie dla gospodarzy zdobył Dani Pacheco. W doliczonym czasie gry też nie zabrakło emocji. Arbiter najpierw podyktował rzut karny dla Górnika, ale po wideoweryfikacji zmienił decyzję. Sytuacjami w tym spotkaniu można by obdzielić kilka meczów. W efekcie spotkanie zakończyło się remisem,  który do końca nikogo nie urządza.
- Dziś mogliśmy zdobyć trzy punkty. Zabrakło nam szczęścia pod bramką. Pierwsza połowa z naszej strony była dobra, ale z drugiej strony za łatwo pozwalaliśmy gospodarzom na stwarzanie okazji. Zdobyliśmy gola, mieliśmy okazję podwyższyć wynik. W drugiej połowie lepiej prezentowaliśmy się w obronie. Szkoda wyniku, nie pozostaje nam nic innego jak dalej walczyć - powiedział Radoslav Latal, trener Bruk-Betu Termaliki.

Górnik Zabrze – Bruk-Bet Termalica 1:1 (0:1)

Bramki: Pacheco (88 min.) - Mesanović (16 min.)

Żółte kartki: Janicki, Wiśniewski, Janża, Podolski, MannehPutiwcew, Domgjonas, Kocyła, czerwona kartka: Janża (druga żółta).

Bruk-Bet Termalica: PawluczenkoDomgjonas, Putiwcew, Tekijaski, Modelski, Poliarus (62 min. Grabowski), Radwański, Wlazło (88 min. Ambrosiewicz), Hubinek, Mesanović (72 min. Kocyła), Śpiewak (72 min. Poznar)

Sędziował: P. Malec (Łódź), widzów:  10671