Bez punktów w Gdańsku

Po meczu 28.kolejki PKO BP Ekstraklasy nie poprawiła się sytuacja piłkarzy Termaliki, którzy w Gdańsku musieli uznać wyższość Lechii. Bruk-Bet nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów zgromadzonych w 28 spotkaniach. Kolejny mecz niecieczanie zagrają 16 kwietnie u siebie z Rakowem Częstochowa.

W 28. kolejce PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała 2:0 z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Bramki dla biało-zielonych zdobyli Łukasz Zwoliński oraz Flavio Paixao. Gospodarze szybko objęli prowadzenie. W 11 min na listę strzelców wpisał się Łukasz Zwoliński. W kolejnych minutach goście podejmowali liczne ofensywne próby. Nie zakończyły się sukcesem. W przeciwieństwie do ostatniej kontry gdańszczan, którą na gola zamienił Falvio Paixao.

Lechia wymęczyła zwycięstwo w spotkaniu z Termaliką. Po świetnej pierwszej połowie, w drugiej wypadli znacznie słabiej. Ostatecznie po szybkiej kontrze Paixao ustalił wynik w doliczonym czasie gry. Bruk-Bet nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów zgromadzonych w 28 spotkaniach, ale strata do zajmujących „bezpieczne” miejsca zespołów z Lubina i Wrocławia wynosi już siedem punktów.

Lechia Gdańsk – Bruk-Bet Termalica 2:0 (1:0)

Bramki: Zwoliński (11 min.), Paixao (90 min.)

Żółte kartki: Wlazło, Putiwcew, Radwański

Bruk-Bet: PawluczenkoTekijaski, Putiwcew, Wlazło, Hybs, Mesanović (64 min. Varga), Radwański (80 min. Ambrosiewicz), Hubinek (80 min. Grabowski),  Domrbovski, Kocyła (64 min. Stefanik), Poznar (38 min. Śpiewak)

Sędziował: B. Frankowski (Toruń), widzów: 4677