Mościce zbierają i segregują

 „Zbieram i segreguję” to akcja, z którą Rada Osiedla Mościce ze wsparciem Grupy Azoty włącza się w obchody Światowego Dnia Ziemi. W piątek, 22 kwietnia, w wyznaczonych miejscach w Mościcach, będzie można pozostawić zebrane i posegregowane śmieci. Podsumowanie akcji zaplanowano w Willi Kwiatkowskiego.

 

Tradycyjnie, w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, organizowane są liczne akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych, w tym m.in. akcje sprzątania świata i różnego rodzaju zbiórki śmieci i odpadów. W bieżącym roku Grupa Azoty wraz z Radą Osiedla Mościce włącza się w obchody Światowego Dnia Ziemi z nową inicjatywą pod hasłem "Zbieram i segreguję", zwracając szczególną uwagę na problem właściwej segregacji odpadów, a zwłaszcza odpowiedzialnego postępowania z tworzywami, które mają również wielki potencjał ekologiczny i mogą pomagać w ochronie zasobów i redukcji CO2. Nie każdy zna to ekologiczne oblicze tworzyw, dlatego tegoroczna inicjatywa jest początkiem szerszych działań o charakterze edukacyjnym, które będą realizowane w najbliższych miesiącach wraz z Radą Osiedla Mościce, przedszkolami i szkołami.
W piątek 22 kwietnia, w wyznaczonych miejscach w Mościcach, do godziny 20.00 będzie można pozostawić zebrane z terenów zielonych, posegregowane śmieci. Punkty zbiórki zlokalizowane będą przed wejściem do przedszkola obok stadionu od strony ul. Zbylitowskiej oraz obok ulicy Pasterskiej i lasku Sośnina. Grupa Azoty oznaczy punkty zbiórek, aby były widoczne dla uczestników. Początek akcji zaplanowano o godzinie 10.00 przed Centrum Sztuki Mościce, a jej podsumowanie nastąpi w Willi Kwiatkowskiego o godzinie 15.00. Tam też wręczone zostaną okolicznościowe dyplomy i drobne eko-upominki dla dzieci i młodzieży biorącej udział w akcji.

21.04.2022
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |