XV Forum Europejskie Szkół Ziemi Tarnowskiej

 W czwartek, 28 kwietnia, odbyła się piętnasta edycja Forum Europejskiego Szkół Ziemi Tarnowskiej. Miejscem wydarzenia była Aula Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie.

 

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie był gospodarzem piętnastej edycji Forum Europejskiego Szkół Ziemi Tarnowskiej, które odbyło się 28 kwietnia.

Test, jaki zaproponowany został uczestnikom w trzech kategoriach (szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych i uczniów ZSEO), obejmował zagadnienia związane z funkcjonowaniem Unii Europejskiej, problemami, z jakimi mierzy się dzisiejsza Europa oraz wizją współczesnego świata. Zadania sprawdziły ponadto znajomość języka angielskiego, bo dziesięć z trzydziestu konkursowych pytań zredagowanych zostało właśnie w tym języku.

Przy okazji wydarzenia wręczone zostały również nagrody w szkolnych konkursach językowych dla Najlepszego Anglisty, Germanisty i Iberysty ZSEO. O finansowanym z funduszy europejskim programie POWER i jego możliwościach, z jakich skorzystała szkoła, opowiedziała Katarzyna Bogusz. Swoimi wrażeniami z zagranicznych praktyk zorganizowanych w ramach programu, podzielili się uczniowie.

Forum Europejskie Szkół Ziemi Tarnowskiej to przedsięwzięcie zainicjowane przez ZSEO w 2007 roku. Towarzyszący mu konkurs odbywa się każdego roku pod patronatem znanych osobistości ze świata nauki, biznesu i polityki. W tym roku honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Jarubas, poseł do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Władysław Kosiniak-Kamysz, prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela, przewodniczący Rady Osiedla nr 6 w Tarnowie Gumniska-Zabłocie Ireneusz Dudek i wiceprezeska Zarządu Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej Nina Sapa.

Organizatorem Forum był Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Współorganizatorami konkursu były Związek Młodzieży Wiejskiej Oddział Małopolska oraz Rada Osiedla nr 6 w Tarnowie Gumniska-Zabłocie. Wydarzenie koordynowały Jolanta Kuboń i Justyna Bogusz.

 

Laureatami tegorocznego Forum zostali:

 

Kategoria szkół podstawowych:

1. Marta Legutki (SP Chojnik)

2. Jakub Chrzanowski (SP Chojnik)

3. Oliwier Kostecki (SP Chojnik).

 

Kategoria szkół ponadpodstawowych:

1. Kamil Łachut (I LO Tarnów)

2. Natalia Biedrzycka (II LO Tarnów)

3. Eliza Trela (ZSOiZ Gromnik).

 

Kategoria uczniów ZSEO:

1. Błażej Haraf

2. Oliwia Nalepka

3. Wiktoria Zalas.

 

30.04.2022
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |