„Jaskółki” poleciały wysoko

 Żużlowcy Unii Tarnów z  wygrali na własnym torze z Budmax-Stal Polonią Piła 51:39. Zwycięstwo „Jaskółek to głównie zasługa duetu Peter Ljung i Oskar Bober. Wśród gości najskuteczniejszy był Tomas Jonasson.

 

W meczu Unii Tarnów z Budmax-Stal Polonią Piła, tarnowianie, ku uciesze widzów, na prowadzenie wyszli już w pierwszym wyścigu, a po pierwszej serii prowadzili 16:8. W drugiej serii startów trzykrotnie był biegowy remis, a swoje biegi wygrali kolejno Patryk Rolnicki, Peter Ljung oraz Marcin Jędrzejewski. Po siódmym biegu na tablicy wyników pojawiło się 25:17, a po trzech seriach startów tarnowianie prowadzili 34:26. Niestety, w biegu ósmym kontuzji barku doznał Kajetan Kupiec, a w biegu dziesiątym Patryk Rolnicki nieatakowany upadł i opuścił tor na noszach. Pilanie nie zdołali jednak  wykorzystać osłabienia Unii, która do biegów nominowanych przystępowała prowadząc 43:35. Tarnowski zespół w dwóch ostatnich wyścigach dwukrotnie wygrał 4:2 i ostatecznie mógł cieszyć się ze zwycięstwa 51:39. U Patryka Rolnickiego podejrzewany jest uraz nogi, Kajetan Kupiec prawdopodobnie złamał obojczyk.

 

Unia Tarnów:  Troy Batchelor – 6, Kenneth Hansen – 9, Oskar Bober – 12, Patryk Rolnicki – 6, Peter Ljung - 12+1, Kajetan Kupiec – 5, Patryk Zieliński – 1

 

01.05.2022
Twój komentarz:
Ankieta
W tym roku urlop spędzę:
| | | |