Kolejne punkty Termaliki

Kolejne ważne zwycięstwo odnieśli na własnym boisku piłkarze Bruk-Betu, pokonując Wisłę Płock 1:0. Po tej wygranej niecieczanie nadal zajmują przedostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy, ale z dorobkiem 30 punktów w 31 spotkaniach i ze stratą dwóch punktów do Zagłębia Lubin. Kolejny mecz Bruk-Bet rozegra 9 maja na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza rozegrała na przed własną publiczności spotkanie z Wisła Płock i wygrała 1:0. Pierwsza połowa minęła głównie pod znakiem walki w środku pola. Sytuacji bramkowych było bowiem jak na lekarstwo. Obie drużyny miały co prawda parę sprzyjających okazji, ale żadna nie potrafiła ich wykorzystać.

Po przerwie wynik długo się nie zmieniał, aż do 74 minuty gdy po dośrodkowaniu Macieja Ambrosiewicza, przedłużeniu Mateusza Grzybka, Tomas Poznar głową piłkę skierował do siatki. Trafienie dodało skrzydeł gospodarzom, którzy atakowali również w kolejnych minutach. Okazję  na zmianę wyniku miał jeszcze wprowadzony Adam Radwański, strzelił jednak obok bramki. Piłkarze z Niecieczy nie popełnili błędów w obronie i odnieśli bardzo ważne w perspektywie utrzymania zwycięstwo, drugie z rzędu w lidze.

Bruk-Bet Termalica – Wisła Płock 1:0 (0:0)

Bramki: Poznar (74 min.)

Żółte kartki: Tekijaski, HubinekJorginho

Bruk-Bet: LoskaTekijaski, Biedrzycki, Hybs (70 min. Grabowski), Grzybek, Kocyła (83 min. Stefanik), Ambrosiewicz, Domrbovski, Hubinek (83 min. Wlazło), Mesanović (70 min. Radwański), Poznar

Sędziował: Ł. Kuźma (Białystok), widzów: 2591.