Zmarł Józef Leśniak

 Po długiej i ciężkiej chorobie, 4 maja zmarł wicewojewoda małopolski Józef Leśniak. Pochodzący z Limanowej wicewojewoda miał 54 lata.

 

W środę, 4 maja, zmarł Józef Leśniak, I wicewojewoda małopolski.

Józef Leśniak był posłem VIII kadencji (2015-2019). Pełnił wówczas funkcje: wiceprzewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych, członka Komisji Finansów Publicznych i Komisji Infrastruktury oraz wiceprzewodniczącego Polskiej Sekcji Zgromadzenia Parlamentarnego Frankofonii. Równolegle do pracy parlamentarnej w Polsce, był członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu. Reprezentował państwo polskie w pracach Komisji ds. Politycznych i Demokracji. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku, startując z 6. miejsca listy PiS, zdobył 7 950 głosów, co jednak nie zapewniło mu reelekcji.

W latach 2010-2015 zasiadał w Radzie Powiatu Nowosądeckiego. Wcześniej studiował i pracował we Francji - ukończył Université Nancy 2, był zatrudniony w wydziale ds. edukacji, młodzieży i sportu merostwa Villers-les-Nancy. Był też tłumaczem języka polskiego m.in. w Radzie Departamentalnej regionu Meurthe-et-Moselle.

Ukończył także Międzynarodową Szkołę Nauk Politycznych – Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (kierunek: politologia). Ukończył także studia podyplomowe typu MBA „Zarządzanie gospodarką europejską” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Był również stażystą w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz pracował w Agencji Rynku Rolnego. W latach 1998-2015 związany był z firmami międzynarodowymi, w których pełnił m.in. funkcje dyrektora ds. kontroli i zarządzania nieruchomościami (Auchan Polska Sp. z o.o. – Immochan) i dyrektora ds. rozwoju i strategii (Dories Aria Sp. z o.o.).

Kondolencje składa wojewoda, Łukasz Kmita.

 

Szanowni Państwo,

to dla nas wszystkich ogromna strata. Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o śmierci Józefa Leśniaka – I Wicewojewody Małopolskiego.

Dla niego zawsze najważniejsza była Polska. Był wielkim patriotą, oddanym sprawie naszej Ojczyzny. Służba Najjaśniejszej Rzeczypospolitej – tak postrzegał swoją misję w Urzędzie Wojewódzkim jako I Wicewojewoda Małopolski.  Zawsze służył mi radą i wsparciem. Odszedł otoczony rodziną i przyjaciółmi.

Gdy w ostatnich godzinach odwiedzałem Go w szpitalu, choć bardzo cierpiał, resztką sił był w stanie się uśmiechnąć, potrafił dać nam nadzieję...

Panie Wojewodo, dziękuję za Twój Patriotyzm, przywiązanie do Polski i tytaniczną pracę dla niej.

Będziemy zawsze pamiętać o Twoim zaangażowaniu.

Składam najszczersze wyrazy współczucia Żonie, Synowi, Bratu oraz całej Najbliższej Rodzinie.

Wojewoda Małopolski

Łukasz Kmita

04.05.2022
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |