Cztery kroki, aby wejść na rynek pracy

 Eksperci z Laba Group, międzynarodowej firmy zajmującej się edukacją online, przygotowali wskazówki, które pomogą znaleźć pracę online. Taka forma pracy staje się coraz bardziej powszechna, a zdobywanie nowych kompetencji wydaje się kluczowe.

 

Rynek pracy gwałtownie się zmienia. Ciągłe szkolenie i nabywanie nowych kompetencji, stało się kluczowe. Nie bez znaczenia jest także sytuacja związana z inwazją Rosji na Ukrainę. Ponad 3,5 mln osób opuściło ten kraj, a kolejne 7 mln stało się uchodźcami wewnętrznymi. Co najmniej 60% z nich straciło pracę i musiało podjąć jakiekolwiek zajęcia, aby utrzymać rodzinę. Eksperci z Laba Group, międzynarodowej firmy zajmującej się edukacją online, przygotowali wskazówki, które pomogą nie tylko ukraińskim uchodźcom znaleźć pracę online.

 

Krok 1. Określ swoje mocne strony

Zanim zmienisz branżę lub przejdziesz do pracy w sieci, musisz zrozumieć, w czym jesteś dobry i w czym chciałbyś się rozwijać. Spisz swoje przemyślenia na ten temat. Zawsze byłeś dobrym mówcą publicznym i duszą towarzystwa? Stanowisko kierownika działu kadr lub rekrutera będzie idealne. A może przez całe życie pracowałeś w aptece? Teraz możesz wziąć udział w kursie copywritingu i zostać dobrym dziennikarzem medycznym. Jeśli trudno Ci to zrobić samodzielnie, poproś o radę przyjaciół lub rodzinę.

Krok 2. Zastanów się, co sprawia Ci przyjemność

Pamiętaj, że niezależnie od tego, co to jest, praca powinna sprawiać ci przyjemność. Brzmi to prawie jak niemożliwe, ale spróbuj po prostu spieniężyć swoje hobby, a w przyszłości będziesz nie tylko dobrze zarabiać za swoją pracę, ale poczujesz dużą satysfakcję i spełnienie.

Krok 3. Kontroluj swój harmonogram

Opracuj plan swojego dnia. Nie zapominaj o tym, że teraz będziesz musiał poświęcić dużo czasu na naukę do wybranego zawodu, dlatego lepiej zapisywać wszystko w osobnym zeszycie. Jedzenie, spanie i wszystkie inne normalne czynności w ciągu dnia nie powinny być zakłócane, tak, aby twój mózg pracował jak zwykle. Teraz pracujesz na swoją przyszłość, a wszystkie twoje wysiłki zaprocentują potrójnie później.

Krok 4. Znajdź taki sposób uczenia się, który jest dla Ciebie wygodny

Mimo że żyjemy teraz w niepewnych czasach, nie odkładaj swojego życia na drugi plan. W dorosłym życiu pójście na studia będzie problematyczne, ale w dobie technologii można znaleźć inne rozwiązanie. Mianowicie, edukacja online. Zespół Laba zajmuje się edukacją online w Polsce i wielu krajach europejskich, dlatego stworzyliśmy małą listę kontrolną czerwonych flag na edukacyjnych platformach internetowych:

1.Nie daj się zwieść sformułowaniom typu: „Nauczymy Cię być dyrektorem w dwa tygodnie" Ważne jest, aby zdobyć praktyczne umiejętności, a puste obietnice zazwyczaj nie przynoszą nic dobrego.

2.Nie wszystko, co darmowe, może przynieść efekty.

3.Zwracaj uwagę na wykładowców. Nasza firma od dawna opracowuje kursy biznesowe i wolimy współpracować ze specjalistami o znanych nazwiskach, ponieważ tylko w ten sposób możemy być pewni, że kursanci zdobędą maksymalną wiedzę.

4.Przeczytaj recenzje. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, co inni myślą o tej czy innej platformie. Warto zajrzeć na ich portale społecznościowe i zapoznać się z opiniami.

5.Sprawdź, czy są dostępne informacje zwrotne. Szkolenie nie może istnieć bez pracy nad błędami.

6.Szkolenie należy przechodzić krok po kroku, nie należy się spieszyć i kupować wszystkich kursów naraz.

7.Nie rezygnuj z okazyjnych ofert. Platformy oferują coraz więcej programów lojalnościowych i darmowych dodatków. Na przykład na platformie Laba możesz kupić kurs z 30% zniżką.

8.Zwróć uwagę na certyfikaty. Szczególnie dobrym wskaźnikiem jest akredytacja międzynarodowych organizacji, np. Project Management Institute (PMI) – „znak jakości” dla szkoleń kierowników projektów i kadry zarządzającej. Oznacza to, że po przejściu kursów Laba otrzymane punkty są zaliczane do międzynarodowego systemu PMI, a także przez HR Certification Institute (HRCI) - TOEFL lub IELTS w świecie HR.

Przechodząc przez taką ścieżkę zdobywania nowych umiejętności, będziesz mógł przystosować się do wielu sytuacji, które mogą mieć bezpośredni wpływ na twoją pracę.

06.05.2022
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |