Do woja marsz

 21 maja rozpocznie się nabór do nowego rodzaju służby w wojsku – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Z tej okazji, w 32 miejscowościach w całej Polsce, odbędą się pikniki wojskowe pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”.

 

Ministerstwo Obrony Narodowej 21 maja rozpocznie nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Zgłoszenia do służby będzie można składać w 102 lokalizacjach w całym kraju (32 pikniki wojskowe ze stoiskami rekrutacyjnymi oraz 70 punktów rekrutacyjnych) oraz online poprzez portal rekrutacyjny Strona główna - CWCR (wojsko-polskie.pl).

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa została wprowadzona przełomowym dokumentem dla obronności RP i polskich sił zbrojnych – Ustawą o Obronie Ojczyzny. Ustawa zawiera  dostosowany do współczesnych wyzwań całokształt prawa wojskowego oraz proponuje  mechanizmy finansowania jego modernizacji, jak również wskazuje model do osiągnięcia 300 tys. żołnierzy w polskich siłach zbrojnych (250 tys. w jednostkach operacyjnych oraz 50 tys. terytorialsów). Nowy rodzaj służby ma być skutecznym mechanizmem zwiększania liczebności Wojska Polskiego oraz budowania jego rezerw.

Aby zachęcić do służby i przybliżyć jej warunki, 21 maja zorganizowane zostaną w całej Polsce pikniki wojskowe. W województwie małopolskim pikniki odbędą się w Olkuszu i Skawinie. Podczas pikników, na stoiskach promocyjno-informacyjnych, będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej służbie zasadniczej: ile trwa, kto może do niej przystąpić, jakie trzeba spełnić wymogi i na czym ta służba będzie polegać. Na miejscu można będzie także porozmawiać z fachowcami i  wypełnić wniosek o powołanie.

Materiały oraz szczegółowe informacje na temat służby znajdują się na stronie:  Strona główna - CWCR (wojsko-polskie.pl)

 

16.05.2022
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |