Bieg po miecz

 W niedzielę, 22 maja, na Górze św. Marcina biegacze znów rywalizować będą o Miecz Spycimira. Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów już po raz dziewiąty organizuje bieg na ruiny tarnowskiego zamku.

 

Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów już po raz dziewiąty organizuje bieg na ruiny tarnowskiego zamku. IX Bieg na Zamek po Miecz Spycimira, odbędzie się w niedzielę, 22 maja.  Na Górze św. Marcina rywalizować będą biegacze o symboliczne trofeum - Miecz Spycimira. Trasa na dystansie 8 km w konwencji terenowego biegu górskiego, rozpoczyna się w Parku biegowym „Marcinka” i leśnymi ścieżkami zboczem „Marcinki” prowadzi do mety na ruinach. Do zorganizowania biegu zainspirowała postać  założyciela Tarnowa, Spycimira Herbu Leliwa, jednego z najwybitniejszych Polaków średniowiecznego okresu historii Polski, kasztelana i wojewody krakowskiego. Patronat Honorowy nad biegiem przyjęli: Posłanka na Sejm RP Urszula Augustyn oraz Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela. Projekt współfinansowany jest z budżetu Miasta Tarnowa

Rejestracja zawodników rozpocznie się o godzinie 9.00. Bieg główny wystartuje o godzinie 11.00. W ramach imprezy odbędą się także biegi dla dzieci i młodzieży Młody Spycimir.

 

20.05.2022
Twój komentarz:
Ankieta
Biorąc pod uwagę infalcję i ogólną sytuację gospodarczą, sądzę, że moja sytuacja w ciągu najbliższego roku:
| | | |