Remis na pożegnanie

W ostatnim w tym sezonie spotkaniu w Ekstraklasie, Termalica na wyjeździe zremisowała z Pogonią 2:2. Remis spowodował, że Bruk-Bet obecny sezon zakończył na 16 miejscu.

Pogoń Szczecin miała dwubramkowe prowadzenie w meczu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, a mimo to nie zwyciężyła. W końcówce zremisowała 2:2. Pierwsza bramka to „gol do szatni". Luka Zahović przyczaił się za plecami obrońców gości i wykorzystał wrzutkę Damiana Dąbrowskiego. Słoweniec pokonał Tomasza Loskę z ostrego kąta.

W 54 minucie, po faulu na Zahovicu, arbiter podyktował rzut karny dla Pogoni i na gola zamienił go Kamil Drygas. Prowadzenie szczecinian nie zniechęciło zespołu z Niecieczy. Bruk-Bet nie zamierzał wywieszać białej flagi. Odpowiedział na gola Pogoni, w 58 minucie, Muris Mesanović, wykonując rzut karny, tym razem przyznany za zagranie ręką Jakuba Bartkowskiego. Strzelił pewnie w odsłoniętą część bramki, po zmyleniu Dantego Stipicy.

Bruk-Bet poszedł za ciosem i w 79 minucie zdobył gola na 2:2. Ponownie w dobrym miejscu znalazł się Muris Mesanović. Napastnik strzelił pod poprzeczkę po tym, jak bramkarz niezdarnie wypiąstkował zmierzające w kierunku bramki dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Remis w tym spotkaniu spowodował, że Bruk-Bet obecny sezon zakończył na 16 miejscu.

Pogoń Szczecin – Bruk-Bet Termalica 2:2 (1:0)

Bramki Zahović (45 min.), Drygas (54 min. k) – Mesanović 2 (57 min. k) (79 min.)

Żółte kartki: Fornalczyk, ŁęgowskiDomgjoni, Śpiewak, Ambrosiewicz

Bruk-Bet: LoskaTekijaski (36 min. Domgjoni), Biedrzycki, Grzybek, Hybs,  Ambrosiewicz, Domrbovski, Hubinek, Stefanik (46 min. Śpiewak), Radwański (46 min. Mesanović), Kocyła

Sędziował: D. Stefański (Bydgoszcz), widzów 8783