"Zapach czasu” – jedyna okazja

 Spektakl „Zapach czasu” Teatru KTO z Krakowa, będzie można 24 czerwca zobaczyć w Tarnowie. Spektakl to jedna z najbardziej spektakularnych inscenizacji Jerzego Zonia, oklaskiwana na całym świecie. Wstęp bezpłatny.

 

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprasza na jedną z najbardziej spektakularnych, plenerowych inscenizacji Jerzego Zonia, z muzyką Piotra Czajkowskiego. W piątek, 24 czerwca o godzinie 21.00, na dziedzińcu przed pływalnią Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie wystąpi Teatr KTO z Krakowa, ze spektaklem „Zapach czasu”. - Startujemy z prezentacją wydarzeń kulturalnych w centrum Tarnowa, by ściągnąć tu jak najwięcej widzów – mówi Rafał Balawejder, dyrektor naczelny Solskiego - Miasto ma zadanie zarówno generować jak i skupiać energię twórczą i artystyczną. Spotkanie z fenomenalnym przedstawieniem krakowskiego teatru KTO to dobry początek wakacji.

„Zapach czasu” to inscenizacja przywołująca zaczarowany, wypełniony nadziejami i lękami świat dzieciństwa, inspirowana biografią reżysera oraz twórczością Gabriela Garcii Márqueza, Hugo Clausa i Emila Zegadłowicza. Tytuł prezentowany był już na ponad 60 festiwalach w 15 krajach m. in. w Brazylii, Meksyku, Korei Południowej, Iranie, Austrii, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Francji, Rumunii, we Włoszech i na Litwie. W spektaklu na podstawie scenariusza i w reżyserii Jerzego Zonia wystąpią: Aleksandra Deka, Magdalena Dymsza, Paulina Lasyk, Justyna Orzechowska, Magdalena Pietnoczka, Grażyna Srebrny-Rosa, Marta Zoń, Sławomir Bendykowski/Szymon Pater, Bartek Cieniawa/Jacek Joniec, Tytus Grochal,  Aleksander Kopański, Tomasz Łukawski, Adam Plewiński, Mieszko Syc, Karol Śmiałek, Krzysztof Tyszko.

Przedstawienie trwa godzinę. Wstęp bezpłatny.


Fot. Arkadiusz Szadkowski

 

 

22.06.2022
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |