Wielkie Tatr sprzątanie

 Brak pomysłu na wakacyjny wyjazd? Wciąż jeszcze można – łącząc przyjemne z pożytecznym – zostać wolontariuszem akcji Czyste Tatry. Dla wszystkich, którzy sprzątać będą tatrzańskie szlaki, zagra zespół Zakopawer. Akcja rusza 2 lipca.

 

Czyste Tatry to wielka akcja edukacyjno-ekologiczna, organizowana w Zakopanem i Tatrach od 2012 roku. W  dotychczasowych 10 edycjach wzięło udział 35 150 wolontariuszy, którzy znieśli z gór 6 719 kg śmieci. Tegoroczne wielkie sprzątanie Tatr rusza 2 lipca. W piątek 1 lipca, w wieczór poprzedzający start akcji około godziny 20.00, w miasteczku ekologicznym na Górnej Równi Krupowej, specjalnie dla wszystkich wolontariuszy zagra zespół Zakopower.

– Tatry są naszym wielkim skarbem, miejscem które bez wątpienia uduchowia każdego odwiedzającego je człowieka. Śmiecąc w Tatrach, zaśmiecamy naszą duszę. Pamiętajmy, że góry służą swym pięknem nie tylko nam – ludziom, ale są przede wszystkim domem dla wielu gatunków zwierząt. Dlatego dbajmy o nie z całych sił. Bardzo się cieszę, że w tym roku ja i mój zespół Zakopower możemy być częścią projektu Czyste Tatry! Do zobaczenia na szlaku! – zaprasza Sebastian Karpiel-Bułecka, lider zespołu Zakopower.

Rejestracja wolontariuszy na 11. edycję akcji Czyste Tatry odbywa się za pośrednictwem strony: www.czystapolska.org.pl W miasteczku edukacyjno-ekologicznym na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem 1 i 2 lipca pakiety startowe odbierać będą mogli uczestnicy zarejestrowani przez internet. Osoby, którzy chcą dołączyć do akcji na miejscu, będą mogły się zarejestrować w dniu sprzątania, czyli 2 lipca, w punktach mobilnych rozstawionych przy wejściach na największe szlaki turystyczne polskich Tatr: Marskie Oko, PKL Kuźnice (kolejka na Kasprowy Wierch), PKL Gubałówka, Dolina Kościeliska, Dolina Chochołowska i Dolina Strążyska.

 

23.06.2022
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |