Podwodny świat Lucji Radwan

 Lucja Radwan to kolejna artystka, która będzie gościem cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej. Wernisaż wystawy prac artystki prezentujących podwodny świat, odbędzie się 4 lipca. Wystawa czynna będzie do 29 sierpnia.

 

W poniedziałek, 4 lipca o godzinie 18.00, w Muzeum Okręgowym w Tarnowie przy Rynku 3 odbędzie się wernisaż kolejnej wystawy przygotowanej w ramach cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej. Gościem wernisażu i autorką wystawy będzie Lucja Radwan, która skupiła się na prezentacji podwodnego świata.

Lucja Radwan jest córką małopolskiego malarza i rzeźbiarza Tadeusza Radwana i pochodzącej z Austrii Józefy Radwan, z domu Scheichl. Maluje od wczesnej młodości. Jej edukacja artystyczna przebiegała początkowo pod okiem ojca w Polsce. Następnie, już po wyjeździe do Austrii pobierała nauki u uznanych malarzy jak Krayema Maria Awad, György’a Kornisa, Gerda Matejka-Felden, Fritz Martinz, Peter Carerh, Lucia Riccelli, Josef Kaiser, Rudolf Fuchs.

Z zamiłowania jest akwarelistką. Prace Lucji Radwan są utkane z świateł i kolorów, koncentrują się na istotnych detalach wziętych z przyrody. Artystka pracuje także w akrylu, przy czym obrazy w tej technice tworzone są spontanicznie, w przeciwieństwie do prac z gatunku speleo, które są efektem starannej realizacji wyjściowej koncepcji – wizji artystycznej.  W ten sposób powstają pod jej pędzlem krajobrazy i pejzaże miejskie, ale również formy grotowych stalaktytów i stalagmitów (speleo), wprowadzające oglądających w tajemniczy podziemny świat wielorakich barw i kształtów.

Wystawę można będzie oglądać do 29 sierpnia.

 

02.07.2022
Twój komentarz:
Ankieta
W tym roku urlop spędzę:
| | | |