W gorących rytmach

 W czwartek, 7 lipca, „Fiestą” rozpocznie się tegoroczny, XV Festiwal Muzyczne Tarasy. Na tarasie Centrum Sztuki Mościce będzie można poczuć gorące rytmy muzyki latynoskiej i portugalskiej.

 

W rytmach gorącej muzyki latynoskiej i portugalskiej przebiegać będzie tegoroczny, XV Festiwal Muzyczne Tarasy. Festiwal uświetnią artyści z Kuby, Brazylii, Portugalii, Kolumbii i Polski. Pierwszy koncert odbędzie się 7 lipca, kolejne 14 i 21 lipca, zawsze  o godzinie 20.30.

Bilety na każdy koncert kosztują odpowiednio 45 zł (normalny), 40 zł (ulgowy); karnet - 110 zł. Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych. Bilety dostępne w kasie CSM oraz online.

 

Program Festiwalu:

7 lipca - Fiesta Brazylijska

Zjawiskowe tancerki samby z międzynarodowej rewii Carnival Star czyli prawdziwa Fiesta Brazylijska na rozpoczęcie lata. Artystki najwyższej klasy z egzotycznych stron świata, w tym z dalekiej Kolumbii, Brazylii, a także z USA. Mistrzowie capoeiry pod wodzą rodowitego Brazylijczyka Cristiano Secao Silva – najbardziej zaawansowanego trenera capoeiry w kraju oraz najlepsza w Polsce batucada - Ritmo Bloco, pod batutą Mikołaja Mikiego Wieleckiego.


14 lipca - Vasame - pieśni Półwyspu Iberyjskiego

Kinga Rataj - jedyna polska piosenkarka śpiewająca nastrojowe pieśni portugalskie oraz Urszula Makosz, jedna z niewielu osób w Polsce wykonujących pieśni Żydów sefardyjskich.

Koncert opowiada o miłości, namiętności i tęsknocie z rejonów Półwyspu Iberyjskiego w języku portugalskim i ladino. Pieśni wybrzmią również w języku greckim, hebrajskim, hiszpańskim i neapolitańskim. Koncert z towarzyszeniem znakomitych muzyków.

 

21 lipca - One Night in Havana Salsa Latina

Salsa i gorące, latynoskie rytmy zakończą XV Festiwal Muzyczne Tarasy. One Night in Havana to muzyczna podróż na słoneczną Kubę. Wystąpi duet Juan Carlos Hechavarria i Yaremi Alfonso De Las Mercedes Kordos oraz Morningstar Orchestra złożona z polskich oraz zagranicznych muzyków. Kordos to hawańska wokalistka i instrumentalistka. Hechavarria to jeden z piękniejszych głosów son z Hawany. W repertuarze znajdą się zarówno przepiękne, romantyczne melodie, jak i słoneczne rytmy rodem z Karaibów.

 

 

05.07.2022
Twój komentarz:
Ankieta
W tym roku urlop spędzę:
| | | |