„Ogrodnik” nie tylko dla młodzieży

 Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie poszerza ofertę kształcenia i przygotowuje kursy dla osób dorosłych. Od września w szkole prowadzona będzie nauka na kierunkach: florystyka, zakładanie i pielęgnacja upraw ogrodniczych oraz kelnerstwo.

 

Coraz wyższa średnia wieku tarnowian oraz zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy  sprawiają, że placówki oświatowe dostosowują swoją ofertę do panujących wymogów i oczekiwań ze strony społeczeństwa i pracodawców. Stąd też popularność w ostatnich latach kwalifikacyjnych kursów zawodowych, czyli pozaszkolnej formy kształcenia, kierowanej do osób dorosłych zainteresowanych uzyskiwaniem i uzupełnianiem wiedzy. Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie od września planuje poszerzyć swoją ofertę właśnie o tego typu kursy. W szkole prowadzona będzie nauka na kierunkach: florystyka, zakładanie i pielęgnacja upraw ogrodniczych oraz kelnerstwo. – W aktualnych czasach koncepcja ciągłego rozwoju jest kluczem do sukcesu na rynku pracy. Potrzeba doskonalenia zawodowego powoduje, że dorośli poszukują miejsc, gdzie będą mogli nabyć nowe umiejętności. My im to umożliwimy – tłumaczy Robert Kozioł, dyrektor ZSEO.

Tarnowska szkoła stawia na rozwojowe kierunki kształcenia oraz takie, które związane są z tradycją placówki. Zarówno serwis kelnerski, jak i szeroko pojmowane ogrodnictwo i florystyka, to zawody rozwojowe i wymagające ciągłego podnoszenia kwalifikacji, co związane jest z kolei z coraz bardziej wygórowanymi standardami ze strony klientów i pracodawców. – Jesteśmy pewni, że nasza oferta trafi do osób poszukujących zarówno nowych ścieżek rozwoju, jak i potrzebujących zdobycia konkretnego doświadczenia kierunkowego – dodaje Robert Kozioł.

Kwalifikacyjne kursy zawodowe w „Ogrodniku” będą odbywały się w systemie zaocznym (w weekendy) oraz stacjonarnym (trzy-cztery dni w tygodniu w godzinach popołudniowych), a za ich prowadzenie odpowiadać będzie wykwalifikowana kadra, składająca się z nauczycieli i egzaminatorów pracujących na co dzień w ZSEO.

Zdobywanie nowych kwalifikacji będzie darmowe. Szczegółowe informacje dotyczące konkretnych kursów znajdują się na stronie www.zseo.tarnow.pl.

 

 

06.07.2022
Twój komentarz:
Ankieta
W tym roku urlop spędzę:
| | | |