Tarnoviana w BWA

 W środę, 13 lipca, Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza na wernisaż wystawy Tarnoviana. Na wystawę, prezentowaną w galerii na dworcu, składają się prace z kolekcji tarnowskiej spółki adwokackiej oraz Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Wystawa czynna będzie do 30 września.

 

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza 13 lipca o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy Tarnoviana, tym razem w oddziale w budynku dworca PKP. Dzieła dla potrzeb BWA użyczyła spółka adwokacka Filar, Sadowska-Filar, Szumlański oraz Małopolska Fundacja Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Na wystawie będzie można zobaczyć obrazy stworzone przez tarnowskich artystów, czyli Władysława Andrusiewicza, Jerzego Martynowa, Marka NiedojadłyWacława Onaka, Witolda Pazery, Józefa Szuszkiewicza, Stanisława WestwalewiczaMacieja Zielińskiego.

W połowie sierpnia pojawi się także kolekcja akwareli Wiktorii Dziameshki, malarki z Białorusi. – Pani Wiktoria przybyła do Tarnowa i się nim zachwyciła. Postanowiła więc przekazać na swój sposób jak widzi nasze miasto. To wszystko przelała na płótno akwarelami – mówi Bogusław Filar ze spółki adwokackiej.

Ekspozycja będzie czynna do 30 września.

11.07.2022
Twój komentarz:
Ankieta
W tym roku urlop spędzę:
| | | |