Sparingowa przegrana

Pierwszego sparingu, przed rozpoczynającym się we wrześniu nowym sezonem PGNiG Superligi, piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów nie mogą zaliczyć do udanych. Podopieczni trenera Tomasza Strząbały przegrali na wyjeździe z Azotami-Puławy 24-27.

Pierwszy sparing mają już za sobą piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów, przygotowujący się do rozpoczynającego się 3 września, nowego sezonu PGNiG Superligi. W rozegranych w piątek „azotowych” derbach, podopieczni trenera Tomasza Strząbały przegrali na wyjeździe 24-27 (11-15) z Azotami-Puławy. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy w 10 minucie prowadzili 5-3, aby trzy minuty później powiększyć dzielący obie „siódemki” dystans do czterech trafień (8-4). W 19 minucie Jakub Sikora zmniejszył straty Grupy Azoty Unii do dwóch bramek, ale końcówka pierwszej połowy należała jednak do ekipy trenera Roberta Lisa. Do przerwy puławianie prowadzili różnicą czterech „oczek”.

Na osiem minut przed końcem spotkania, po dwóch z rzędu bramkowych akcjach Japończyka Kenyi Kasahary, na tablicy pojawił się rezultat 22-22. Końcowe minuty znów należały jednak do miejscowych i mecz zakończył się ich trzybramkową wygraną. Kolejny sparing „Jaskółki” rozegrają w najbliższy piątek, 5 sierpnia, kiedy to zmierzą się w Tarnowie ze słowackim Tatranem Preszow.