Viktoria Dameshko – Tarnoviana bis

 W środę, 10 sierpnia, Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza na wernisaż wystawy Viktorii Demeshko. Prezentowane w galerii na dworcu PKP prace artystki stanowią druga odsłonę wystawy Tarnoviana. Wystawa czynna będzie do 30 września.

 

Na wersniaż wystawy Viktorii Demeshko, zaprasza w środę, 10 sierpnia o godzinie 18.00 Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie. Prace artystki prezentowane będą w galerii na dworcu PKP i stanowią drugą odsłonę wystawy Tarnoviana.

Viktoria Demeshko - urodzona na Białorusi. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Mińsku. Wykłada malarstwo na Akademii Malarstwa w Mińsku. Maluje akwarele, oleje a tematem jej prac jest pejzaż i martwa natura. Uprawia także wyjątkowy rodzaj malarstwa – maluje na deskach techniką „ikony”; tutaj dodatkowo pojawiają się wspaniałe portrety. Malarsko utrwaliła wiele polskich pamiątek istniejących na Białorusi: dwór Mickiewiczów w Zaosiu, dom Elizy Orzeszkowej w Grodnie, dwór Niemcewiczów w Skokach, Zamki w Grodnie i Nieświeżu. Wystawiała na wystawach zbiorowych i indywidualnych na Białorusi, w Polsce, Niemczech i Turcji. W 2007 roku brała udział w plenerze w Małopolance w Krynicy, a później w wystawie poplenerowej, które zostały zorganizowane przez Kancelarie Adwokackie Anny Sadowskiej-Filar i Bogusława Filara.Wystawa Tarnoviana to prace z kolekcji kancelarii. Wystawa czynna będzie do 30 września. Wstęp wolny.
Projekt finansowany z budżetu Miasta Tarnowa i Województwa Małopolskiego

07.08.2022
Twój komentarz:
Ankieta
W tym roku urlop spędzę:
| | | |