Pierwszy mecz – pierwsze punkty

Po wyrównanym wyjazdowym spotkaniu, Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała Zagłębie Lubin 27:30 i na swoim kocie zapisuje pierwsze trzy punkty. W ekipie Jaskółek najwięcej trafień na swoim koncie (po 7) zapisali Taras Minotskyi oraz Paweł Podsiadło, który został wybrany zawodnikiem meczu.

W mecz Grupy Azoty Unia Tarnów z Zagłębiem Lubin tarnowianie weszli słabo – spotkanie rozpoczęło się od trafienia Stanisława Gębali już w pierwszej akcji meczu, a chwilę później dwa celne rzuty z  kontrataku oddał Jakub Bogacz i było 3:0 dla gospodarzy. Pierwszą bramkę dla tarnowian udało się rzucić z 7. metra Pawłowi Podsiadło dopiero w 4. minucie meczu.

Sytuacja przyjezdnych mocno skomplikowała się już w pierwszych minutach spotkania – za faul na Gębali czerwoną kartkę otrzymał Dzmitry Smolikau i tarnowianie musieli radzić sobie bez jednego ze swoich liderów. Drużyna Unii nie poddawała się jednak i już w 10. minucie udało się doprowadzić do remisu 4:4, a po rzucie Podsiadło kilkadziesiąt sekund później, tarnowianie już prowadzili 5:6. Przez kolejne minuty wynik oscylował wokół remisu, ale po kwadransie gry to lubinianie ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie 9:7. Gra zdecydowanie lepiej układała się po stronie gospodarzy. Tarnowianie mieli problemy ze skutecznością i często popełniali błędy, które bezwzględnie wykorzystywali zawodnicy Zagłębia Lubin. Pierwsza część spotkania ostatecznie zakończyła się wynikiem 17:15.

Po wznowieniu gry sytuacja na boisku niewiele się zmieniła – lubinianie wciąż prowadzili. Dopiero w 38. Minucie, po trafieniu Tarasa Minotskyiego, udało się doprowadzić do wyrównania, a rzut Kenya Kasahary minutę później dał tarnowianom nieznaczne prowadzenie 18:19. W odrobieniu strat podopiecznym Tomasza Strząbały pomogła także świetna skuteczność między słupkami Patryka Małeckiego.

Zespoły wymieniały się ciosami przez kolejny kwadrans i w 45 minucie gry było 22:22. Po tym czasie lubinianie nieco stracili koncentrację, a zespół z Tarnowa zaczął powoli przejmować inicjatywę. Zawodnicy Unii Tarnów byli wyraźnie zmotywowani, aby w pierwszym meczu nowego sezonu zachować koncentrację do końca i nie pozwolić rywalowi na wyszarpanie zwycięstwa w ostatnich sekundach. Do końca meczu kontrolowali wynik i spotkanie zakończyło się rezultatem 27:30.

MKS Zagłębie Lubin – Grupa Azoty Unia Tarnów 27:30 (17:15)

Unia: Bartosik, MałeckiSanek 5, Podsiadło 7, Yoshida, Kowalik, Matsuura, Buskou 1, Smolikau, Słupski 1, Sikora 4, Minotskyi 7, Mrozowicz, Zahirović 4, Małek, Kasahara 1